Volkswageny Crafter II dla policji

Dziesięć specjalistycznych Volkswagenów Crafter w wersji APRD (Ambulans Pogotowia Ruchu Drogowego) trafiło do śląskich jednostek policji, gdzie będą używane przez funkcjonariuszy dbających o bezpieczeństwo na drogach.

Nowe ambulanse to modele Crafter 2.0 TDI z silnikami o mocy 177 KM. Wyposażono je w specjalistyczny sprzęt wykorzystywany podczas obsługi zdarzeń drogowych. Na dachu umieszczono m.in. tablicę świetlną wyświetlającą znak „Uwaga wypadek” oraz maszt świetlny, które są sterowane z wnętrza pojazdu tabletem i pilotem.

Wewnątrz furgonu znalazło się miejsce do pracy biurowej wraz z potrzebnym wyposażeniem (komputer przenośny i router, drukarka wielofunkcyjna), a także sprzęt wykorzystywany przy obsłudze zdarzeń drogowych, taki jak: zestaw znaków drogowych, lampy i dyski świetlne, pachołki drogowe, drogomierz, parawan, aparat fotograficzny i inne. Na wyposażeniu samochodu jest także agregat prądotwórczy.

Specyfikacja techniczna zakupionych pojazdów pozwalać ma na sprawniejsze wykonywanie zadań na miejscu zdarzeń drogowych. Zakup radiowozów APRD został sfinansowany ze środków Komendy Głównej Policji w ramach przedsięwzięcia „Bezpieczniej na drogach — Ambulanse Pogotowia Ruchu Drogowego dla Policji” oraz dofinansowany z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Koszt każdego z nich to 460 458 zł.

Specjalistyczne radiowozy trafiają już do policyjnych komend w Bielsku-Białej, Cieszynie, Częstochowie, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Sosnowcu, Tarnowskich Górach i Zabrzu oraz do Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *