Volkswagen wyprodukował 2,5 mln aut w Poznaniu

Z linii montażowej fabryki Volkswagena w Poznaniu zjechało 2,5 mln auto. Na ten wynik pracowano od 1993 roku. Właścicielem jubileuszowego Volkswagena Caddy został Dominik Pochodyła, przedsiębiorca na co dzień prowadzący sad i tłocznię.

Na początku działalności fabryki z linii produkcyjnej zjeżdżało 500 aut rocznie. Teraz wynik ten został poprawiony do 720 sztuk na dobę.

2 500 000 samochodów to dla nas piękny jubileusz. Jestem dumny z naszych pracowników i z tego jak bardzo rozwinęło się nasze przedsiębiorstwo na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Jesteśmy największym pracodawcą w Wielkopolsce, silnym ośrodkiem produkcyjnym marki Volkswagen Samochody Użytkowe z średnią roczną produkcją na poziomie 170 – 175 tysięcy samochodów. Nasza pozycja umocni się wraz z uruchomieniem nowego zakładu modelu Volkswagen Crafter w Białężycach koło Wrześni, które zaplanowane jest na drugą połowę tego roku” mówi Dietmar Mnich, Dyrektor Zakładu Volkswagena w poznańskim Antoninku.

Przez 23 lata w poznańskiej fabryce produkowanych było wiele samochodów koncernu Volkswagen, w tym modele marek SEAT (Cordoba), Audi (A6) oraz Volkswagen (m.in. Bora, Polo, Passat). Dopiero w latach 2002 i 2003 zostały wprowadzone dwa podstawowe modele, czyli Caddy i Transporter, które są produkowane do dzisiaj. W 2015 roku wyprodukowano 170 810 pojazdów: 20 447 sztuk modelu Volkswagen Transporter oraz 150 363 aut Volkswagen Caddy.

Samochodem nr 2,5 mln wyprodukowanym w fabryce jest czarny Volkswagen Caddy w wersji Trendline z silnikiem 1.4 TSI, dodatkowo wyposażony w klimatyzację, czujniki parkowania, przyciemnianie szyby w przedziale pasażersko-ładunkowym, podgrzewane fotele i instalację telefoniczną Bluetooth. Właścicielem jubileuszowego modelu jest pan Dominik Pochodyła z Milicza.

Symboliczny kluczyk do jubileuszowego auta został przekazany przez  Dietmara Mnicha – Dyrektora Zakładu Volkswagen Poznań w Antoninku i Piotra Łakomego – Dyrektora Marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Uroczystość miała miejsce w fabryce Volkswagena podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Źródło: Volkswagen/fot. Przemysław Gutowski i Volkswagen