Volkswagen na targach Pekin Auto Show 2018

Podczas trwających właśnie targów motoryzacyjnych w Pekinie marka Volkswagen prezentuje wiele nowości przygotowanych specjalnie na rynek chiński.

Na targach w Pekinie swoją premierę mają: model Lavida, który jest najpopularniejszą kompaktową limuzyną na tym rynku, chińska wersja Arteona, czyli Volkswagen CC, nowy Touareg i T-Roc, a także studyjny I.D. VIZZION.

Nowy Volkswagen Lavida został opracowany w oparciu o modułową platformę MQB. Model jest wyposażony w efektywne rodzaje napędu oraz nowoczesne systemy multimedialne i asystujące.

Nowa generacja Volkswagena CC, czyli produkowana w Chinach wersja Arteona, elegancką sylwetkę przypominającą auta typu coupé, a także zapewnia dużą przestrzeń wewnątrz.

Na stoisku niemieckiego producenta pojawił się także zaprezentowany przed paroma tygodniami nowy Touareg oraz chińska wersja T-Roca, który miał w Pekinie swoją targową premierę.

Studyjny model I.D. VIZZION. jest limuzyną wyższej klasy, w pełni napędzaną energią elektryczną oraz przygotowaną do jazdy autonomicznej. Model zostanie wprowadzony do sprzedaży najpóźniej w 2022 r.

Volkswagen sprzedał w ubiegłym roku w Chinach prawie 3,2 miliona samochodów, co zapewnia mu miano najpopularniejszej marki samochodów. Natomiast w pierwszym kwartale 2018 r. sprzedano ponad 750 000 samochodów, czyli o 8,6% więcej niż w analogicznym okresie przed rokiem. Bieżący rok zapowiada się zatem bardzo obiecująco, biorąc jeszcze pod uwagę, że do końca roku Volkswagen zaprezentuje w Chinach dziewięć nowych modeli.

Źródło: Volkswagen