Volkswagen ID.4 z tytułem WCOTY 2021

Elektryczny Volkswagen ID.4  został triumfatorem plebiscytu World Car of the Year. W finale konkursu najnowszy model marki z Wolfsburga pokonał Toyotę Yaris i Hondę e.

Pierwszy elektryczny SUV Volkswagena skonstruowany na modułowej platformie MEB uzyskał najwięcej głosów od międzynarodowego jury, które tworzy 93 dziennikarzy z 24 krajów. Przy ocenie aut jurorzy biorą pod uwagę nie tylko ich wygląd, komfort pasażerów i bezpieczeństwo, ale również aspekty środowiskowe, osiągi, pozycję rynkową oraz stosunek wydajności i jakości do ceny.

Tytuł World Car of the Year 2021 dla ID.4 cieszy nas szczególnie – mówi Ralf Brandstätter, CEO marki Volkswagen Samochody Osobowe. – Nie tylko dlatego, że jest to jeden z najważniejszych konkursów samochodowych na świecie, ale również dlatego, że jury uhonorowało tym samym świetną koncepcję i doskonały zespół konstruktorów. Pierwszy model z rodziny ID. dostępny na kluczowych rynkach – w Europie, Chinach i w USA – przewodzi naszej elektrycznej ofensywie na świecie. Przekonujący samochód plus tytuł World Car of the Year – czego można chcieć więcej?

W tym roku Volkswagen planuje dostarczyć na świecie około 150 000 egzemplarzy ID.4. E-ofensywa jest głównym elementem strategii ACCELERATE – co roku niemiecki producent planuje wprowadzać na rynek co najmniej jeden nowy model elektryczny.

Wyróżnienia przyznano także w poszczególnych kategoriach: elektryczna Honda e została Światowym Miejskim Samochodem Roku (World Urban Car),  Mercedesa klasy S ogłoszono Światowym Luksusowym Samochodem Roku (World Luxury Car), a tytuł Światowego Sportowego Samochodu Roku zdobyło Porsche 911. W kategorii World Car Design of the Year triumfował Land Rover Defender.

Warto dodać, że auto Volkswagena po raz piąty znalazło się na najwyższym stopniu podium w tym konkursie. Wcześniej to wyróżnienie przypadło: Golfowi (2009 r.), Polo (2010), Up! (2011) oraz ponownie Golfowi (2013).

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *