Volkswagen Financial Services przekazał OSP 30 Transporterów T6

Pierwsze samochody już trafiły do Ochotniczych Straży Pożarnych z całej Polski. Bezpłatnie użyczone przez Volkswagen Financial Services  samochody Volkswagen Transporter, zostały wyposażone w karty paliwowe, są ubezpieczone i objęte pełną obsługą serwisową. Zapewni to strażakom pełną mobilność w każdej sytuacji.

Razem z samochodami przekazujemy strażakom karty paliwowe, co zapewni użytkownikom pełną mobilność i pozwoli na przejechanie trzydziestoma Volkswagenami łącznie ok. 75 000 km. miesięcznie – mówi Daria Zielaskiewicz, dyrektor Marketingu i Brand Managementu w Volkswagen Financial Services.

Wszystkie Volkswageny Transportery T6 zostały ubezpieczone (OC, AC) i mają zapewnioną pełną obsługę serwisową. – Pojazdy trafią do Ochotniczych Straży Pożarnych w różnych regionach Polski i z różnym stanem dróg. Dlatego ważną cechą tych samochodów, obok przestronnego 6-osobowego nadwozia jest napęd 4×4. Pozwoli to strażakom pokonać nawet trudny teren czy bezdroża i dotrzeć z pomocą do potrzebujących – podkreśla Daria Zielaskiewicz.

Szybkość jest sprawą kluczową. – Strażacy ochotnicy są zwykle pierwsi na miejscu. Pierwsi udzielają pomocy, a często od szybkości ich działania, błyskawicznych decyzji, poświęcenia, zależy ludzkie życie i zdrowie. Działają w niemal każdym miejscu i w każdym rodzaju zagrożenia. Od tak błahych wydawałoby się spraw, jak wypompowywanie wody z piwnic po nawałnicach, do tak ważnych, jak właściwe zabezpieczenie lądowisk dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – wyjaśnia Krzysztof Kowalczyk, dyrektor Zarządu Wykonawczego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Dodatkowo Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, będący partnerem projektu, doposażył wszystkie Transportery w środki i urządzenia do zwalczania i przeciwdziałania COVID-19. – Każdy samochód został wyposażony w trójwarstwowe maseczki medyczne, kombinezony, rękawiczki nitrylowe, płyny do dezynfekcji powierzchni oraz rąk, a także opryskiwacz ciśnieniowy. Dzięki temu wyposażeniu strażacy będą mogli bezpiecznie nieść pomoc – dodaje Krzysztof Kowalczyk.

Przekazanie pierwszych dziesięciu pojazdów odbyło się we współpracy z partnerem akcji – dealerem marki Volkswagen Samochody Dostawcze grupy Porsche Inter Auto na warszawskim Okęciu. – Przeprowadziliśmy pełne przeglądy techniczne w serwisie, pojazdy zostały odpowiednie przygotowane, a wszystkie czynności przeprowadziliśmy z zachowaniem procedur sanitarnych obowiązujących zarówno w naszej sieci salonów, jak i w całym kraju. Przed wydaniem kolejnemu użytkownikowi każdy samochód został zdezynfekowany i poddany ozonowaniu – mówi Jacek Mikła, dyrektor salonu Porsche Warszawa Okęcie Volkswagen.

30 Volkswagenów Transporterów trafi do Ochotniczych Straży Pożarnych w rejonach wymagających największego wsparcia. – W każdym województwie pojawią się nasze charakterystyczne, odpowiednio oznaczone samochody, od zachodniego Pomorza do Podkarpacia. Najwięcej będzie ich jednak jeździło w południowych rejonach Polski, w tym na Śląsku, którego mieszkańcy zostali wyjątkowo doświadczeni przez epidemię oraz na Mazowszu  – podsumowuje Daria Zielaskiewicz z VWFS.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *