Testy covidowe nie muszą być problemem dla podróżujących

Polsko szwajcarski start-up TestifiX opracował rozwiązanie, które w szybkim tempie zyskało uznanie wśród wielu instytucji (pozyskując m.in. jako klienta Szwajcarskie Siły Zbrojne). Teraz pomaga biznesmenom, odciążając ich w planowaniu podróży służbowych.

Testifix jest pomysłem GobiX, szwajcarskiej firmy z zakresu technologii medycznej założonej podczas pandemii COVID-19 w Zurychu przez zespół lekarzy i inżynierów. Firma produkowała na zamówienie szwajcarskich sił zbrojnych zestawy do pobierania wymazów do testów na koronawirusa, z zastosowaniem technologii drukowania w 3D. Dziś swoje innowacyjne rozwiązania kieruje do każdego pacjenta zainteresowanego diagnostyką w kierunku wykrycia wirusa SARS-CoV-2, za sprawą usługi jaka ma usprawnić podróżowanie z zachowaniem procedur bezpieczeństwa.

Zrozumiałem znaczenie innowacji i technologii w odniesieniu do możliwości podróżowania, kiedy kilka miesięcy temu nie zostałem wpuszczony na pokład samolotu, ponieważ nie posiadałem certyfikatu odpowiedniego testu. Brak wiarygodnych informacji, ciągle zmieniające się przepisy i ograniczona możliwość sprawdzania restrykcji na rządowych stronach internetowych sprawiała, że podróżowanie, które kiedyś było przyjemne zaczęło być bardzo skomplikowanym przedsięwzięciem” – mówi Michel Bielecki, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Testifix.

Jak działa Testifix?

Testifix zapewnia kompleksową usługę ułatwiającą uzyskanie niezbędnego dla podróżujących certyfikatu badania w kierunku COVID-19. Innowacją jest samodzielne pobieranie materiału do badań pod nadzorem medyka, za pośrednictwem platformy Zoom w formie video rozmowy. Wszystko to odbywa się komfortowo w zaciszu domu osoby planującej lot czy podróż poza granice swojego kraju.

Testifix nawiązał współpracę z Grupą ALAB – siecią laboratoriów akredytowanych – której diagności laboratoryjni zatwierdzają wyniki i wydają wymagane certyfikaty. Cały proces diagnostyczny i usługa mogą zostać ukończone w ciągu zaledwie 6h. Po dostarczeniu próbki do jednego z sześciu punktów pobrań – odbioru w Warszawie ( godziny poranne i dopołudniowe), zostanie ona przebadana w laboratorium ALAB. Wyniki dostępne są tego samego dnia, a podróżni mogą pobrać swój certyfikat przez aplikację lub pocztą e-mail. W ten sposób unika się niespodzianek, jakie mogą mieć miejsce w ostatniej chwili przed podróżą.

Nie ma konieczności pobierania wyniku na platformie on-line ALAB laboratoria z której korzystają wszyscy pacjenci wykonujący badanie w tym także Ci ze skierowaniem.

Wspólnie z zespołem GobiX i Testifix zrobiliśmy nowoczesny i wygodny produkt dla tych podróżujących, którzy chcą szybko i sprawnie dopełnić wszelkich procedur bezpieczeństwa. To prawdziwa przyjemność mieć takich partnerów” – podkreśla Michał Milczarek- dyrektor operacyjny w ALAB laboratoria.

W szczycie pandemii podróżni muszą nadal umawiać się na wizyty w laboratorium lub w szpitalu, co obciąża system służby zdrowia, ograniczając tym samym dostępność badań dla osób chorych. Pomysłodawcy usługi chcą to zmienić.

Testfix korzyści: zminimalizowanie problemów związanych ze znalezieniem właściwego laboratorium, oszczędność czasu i wydatków na dojazd oraz wyeliminowanie niepewności, czy wykonany test spełnia wymagania kraju docelowego, a co za tym idzie – czy zostaniemy wpuszczeni na pokład samolotu.

Specjaliści z Testifix codziennie aktualizują bieżące przepisy obowiązujące w różnych krajach, gwarantując podróżnym najlepsze rozwiązanie w zależności od daty wylotu i testów wymaganych w kraju docelowym, tak aby zwiększyć komfort i zredukować koszty.

Testifix działa obecnie w Warszawie, planując w najbliższej przyszłości poszerzenie działalności na całą Polskę i inne kraje Europy.

Źródło: Materiał partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *