Tesla Shuttle szykuje się do pobicia rekordu świata w Polsce

Tesla Shuttle, wrocławski startup oferujący przewozy między miastami, dojazd na lotniska i usługi szoferskie samochodami Tesla, spróbuje niedługo pobić rekord świata w przejechanych kilometrach na jednym ładowaniu.

Ruszając 19 sierpnia z Poznania zespół Tesla Shuttle pojedzie do Łodzi, później do Wrocławia, wróci do Łodzi i ponownie ruszy do Wrocławia, aby tam w okolicy Supercharger Kostomłoty zakończyć podróż. Planowo cała podróż zajmie około 24 godzin zakładając średnią prędkość 35–40 km/h.

Obecnie rekord, który próbuje pobić tesla Shuttle, należy do zespołu Tesla Owners Italy (5 kierowców), którzy przejechali 1078 kilometrów Teslą Model S 100D. Jest to model o największym zasięgu, co zawdzięcza dużej baterii (100 kWh) i dwa silniki. Oficjalnie podawany zasięg tego modelu to 539 kilometrów, jednak jadąc powoli można znacznie go wydłużyć wyciskając dodatkowe kilometry ze baterii 100 kWh. Dodatkowo pomóc może wyłączenie
klimatyzacji, radia i dopompowanie opon.

Tesla Shuttle uruchomiła właśnie usługi przewozów szoferskich z Wrocławia. Pierwszą obsługiwaną trasą jest połączenie Wrocławia i Berlina. Model biznesowy zakłada jednak wożenie pasażerów do innych miast zgodnie z potrzebami klientów, w tym do Łodzi, Warszawy, Poznania, Krakowa, Katowic, Drezna, Pragi, Brna czy Ostrawy. Naturalnie przewozy komercyjne odbywają się w normalnych dopuszczalnych prędkościach, a nie 35–40
km/h!

Pasażerowie w Tesla Shuttle mogą wybrać dowolną muzykę dzięki usłudze Spotify, dopasować komfort jazdy temperaturą wnętrza i ogrzewaniem poszczególnych siedzeń, skorzystać z WiFi i podłączyć laptopa, telefon czy tablet do wtyczki 220V. Tesla Shuttle oferuje również odbiór i dowóz na lotnisko, a jej założyciele, mocno zakręceni na punkcie samochodów elektrycznych, pomogą w organizacji wydarzeń dotyczących elektryków włączając w to jazdy testowe Teslą i przygotowując prezentacje na temat rewolucji w transporcie.

“Samochody elektryczne mają wiele zalet, od wygody związanej z ładowaniem w domu po frajdę jaką daje natychmiastowe przyspieszenie – które Tesla wyniosła na najwyższy poziom” –  dodaje Tomasz Gać, współzałożyciel Tesla Shuttle oraz założyciel i CEO w Quriers, polskiej firmy kurierskiej, która ma w swojej flocie elektrycznego Nissana Leaf.


“Carsharing, ridesharing i wygodne połączenia międzymiastowe to dowody na to, że transport zmienia się na lepsze” –  zauważa Jacek Fior, współzałożyciel Tesla Shuttle i właściciel Better Horizons. – “Wszystko zmierza do większego wyboru opcji dojazdu z punktu A do punktu B w zależności od naszych potrzeb w danej chwili. Samochody elektryczne dodatkowo sprawiają, że przejazd jest dużo przyjemniejszy” – dodaje.

„Samochody elektryczne są przyszłością, chociaż tak naprawdę już tutaj są!” –  mówi Zach Shahan, współzałożyciel Tesla Shuttle i dyrektor CleanTechnica. – „Pod wieloma względami są one najlepszą na rynku opcją transportu, a my dodatkowo uważamy, że jeszcze fajniej jest kiedy wiezie nas kierowca w cenie, która może konkurować z samolotem, pociągiem czy jazdą swoim samochodem. Jesteśmy również przekonani, że jazda samochodem elektrycznym daje ogrom frajdy i to właśnie chęć świetnej zabawy skłoniła nas do podjęcia wyzwania i próby pobicia rekordu!”

Więcej o wydarzeniu na cleantechnica.pl oraz www.tesla-shuttle.eu.