Renault Polska wspiera Polski Czerwony Krzyż

Renault Polska razem z Polskim Czerwonym Krzyżem przyłącza się do pomocy najbardziej potrzebującym w trudnym okresie walki z COVID-19, użyczając 9 samochodów, które będą wykorzystywane w ramach działań pomocowych realizowanych przez PCK w różnych miastach Polski.

W czasie kryzysu związanego z COVID-19 Grupa Renault stara się włączać w różne działania pomocowe na całym świecie w postaci darowizn, użyczenia samochodów, a także projektów, których celem jest produkcja sprzętu niezbędnego do walki z rozprzestrzenianiem się wirusa i pomocy chorym.

W Polsce Renault użyczy Polskiemu Czerwonemu Krzyżowi samochody, które jeszcze przed świętami trafią do oddziałów PCK zlokalizowanych w czterech miastach w Polsce. Częścią użyczanej floty są zarówno modele osobowe, dostawcze jak i samochód dostawczy typu izoterma. Samochody posłużą do przewozu i dostarczania żywności, środków czystości oraz chemii gospodarczej do osób starszych lub osób będących w kwarantannie. Będą też wykorzystywane do dostawy sprzętu medycznego (m.in. maseczek, płynów dezynfekujących, przyłbic) dla szpitali i lokalnych władz.

Poniżej wykaz modeli, które trafią do PCK w wybranych miastach:

– Zielona Góra: Renault Megane, Renault Trafic bus i Renault Trafic furgon

– Kielce: Megane Grandtour

– Szczecin: Renault Kangoo i Kangoo Express

– Lublin: Renault Megane GrandCoupe, RenaultTrafic SpaceClass i Renault Trafic Izoterma

Polski Czerwony Krzyż od początku pandemii wspiera osoby w kwarantannie oraz dostarcza pomoc dla seniorów. Na co dzień pod swoją opieką ma prawie 120 tys. osób z rodzin potrzebujących, którym świadczy różnego rodzaju pomoc. 5 000 sióstr PCK opiekuje się 16 000 seniorami. 19 Grup Ratownictwa PCK wspiera władze lokalne, dostarczając pomoc do szpitali i instytucji. Są również w gotowości do budowy miejsc tymczasowego pobytu dla osób zarażonych COVID-19.

W niektórych oddziałach PCK flota Renault będzie również wykorzystywana do akcji „Wielkanoc z PCK”, w ramach której PCK dostarcza paczki żywnościowe potrzebującym.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *