[RELACJA] Przedpremierowy pokaz Toyoty Camry

Na zaproszenie Toyota Radość mieliśmy okazję uczestniczyć w przedpremierowym pokazie nowej generacji Toyoty Camry. Samochód ten wraca na polski rynek po 14 latach nieobecności. Czy okaże się tak udanym modelem jak jego poprzednicy?

W Warszawie miało miejsce ważne wydarzenie dla motoryzacji. Toyota Radość jako pierwsza na terenie kraju zaprezentowała najnowszą generację Toyoty Camry. Jest to niezwykle istotny model dla japońskiej marki. Auto nie tylko wraca po 14 latach na polski rynek, ale też będzie wypełniał lukę po wycofaniu Avensisa.

Wieczorna gala miała miejsce w podwarszawskim Hiltonie DoubleTree. To właśnie tam zebrani mieli okazje po raz pierwszy zobaczyć na żywo nową Camry. Zanim jednak przejdziemy do opisu samego pojazdu warto przytoczy parę faktów odnośnie samej Toyoty Radość. Jest to salon z wielką tradycją. Można powiedzieć, że to właśnie on był pierwszym w Polsce prawdziwym salonem, gdzie w czasach PRL-u można było wejść zobaczyć i dotknąć auta, który chcieliśmy kupić. To nie wszystko. Założyciele tego miejsca wymyślili też pierwszy komercyjny spot telewizyjny. W ostatnim czasie z kolei w Toyota Radość miało miejsce jeszcze jedno ważne wydarzenie. Otóż to właśnie tam został wydany 2 mln pojazd hybrydowy, wyprodukowany przez Toyotę.

Wróćmy jednak do bohatera tego wieczora. Otóż nowa Camry ma 4,9 metra długości i rozstaw osi wynoszący 282 cm. Bagażnik z kolei ma 524 litry objętości. Auto oferowane będzie tylko w wersji sedan. Do jego napędu posłuży wyłącznie układ hybrydowy czwartej generacji. Składa się on z 2,5 litrowej benzyny o mocy 178 KM oraz silnika elektrycznego generującego 120 KM – łącznie 218 KM. Moc przenoszona jest na koła przednie za pośrednictwem bezstopniowej przekładni e-CVT. Sprint do 100 km/h zajmuje 8,4 sekundy, a prędkość maksymalna to 180 km/h. Klienci będą mogli wybierać pomiędzy trzema wariantami wyposażenia: Comfort, Prestige oraz Executive. Ich ceny zaczynają się odpowiednio od 139 900 zł, od 149 000 zł oraz od 159 900 zł. Auto oficjalnie do oferty trafi w przyszłym roku. Jednak już teraz można składać na niego zamówienia. Co ciekawe już w tym momencie zostało złożonych ponad 80 zamówień.

Podczas wieczornej gali, kiedy to została pokazana Camry, zebrani chętnie podziwiali nowy produkt Toyoty. Byli pod wrażeniem jego wykończenia, proporcji oraz poprawiającego się designu marki. W drugiej części wieczoru odbył się niezwykły koncert zespołu Krzysztofa Zalewskiego, który zaśpiewał największe przeboje Czesława Niemena. Prowadzącym wydarzenie był Patryk Mikiciuk, wieloletni prezenter w TVN Turbo.

Foto: Toyota Radość

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *