Rallycrossowe emocje w Słomczynie

Aż 88 kierowców wystartuje w pierwszej rundzie OPONEO Mistrzostwa Polski Rallycross, która w najbliższy weekend odbędzie się w Słomczynie. W kategorii najszybszych samochodów – SuperCars wystartuje m.in. jeden z najlepszych polskich zawodników w tej dyscyplinie – Robert Czarnecki, który poprowadzi Mitsubishi Lancera.

Popularność rallycrossu stale rośnie zarówno w Polsce, jak i na świecie. Nic dziwnego, że do grona startujących w tych wyjątkowo ciekawych zawodach regularnie dołączają znani i utytułowani zawodnicy z innych dyscyplin sportu samochodowego: rajdów czy wyścigów. Na starcie w Słomczynie pojawi się m.in. Tomasz Kuchar (dwukrotny mistrz Polski w rallycrossie, a wcześniej znakomity zawodnik rajdowy), który zamienia Citroena C4 na Peugeota 208. Jego najgroźniejszymi rywalami będą m.in. Marcin Gagacki (aktualny wicemistrz Polski) w Mitsubishi Lancerze Evo IX, Dariusz Topolewski (II wicemistrz Polski) w Volkswagenie Polo GTI, czy wracający po kilkuletniej przerwie Jacek Ptaszek (Ford Fiesta), który ma już na swoim koncie cztery tytuły w tej dyscyplinie. Walkę o czołowe lokaty zapowiada także Robert Czarnecki, który również należy do grona najbardziej utytułowanych zawodników w stawce.

-„Otwarcie nowego sezonu rallycrossowego zapowiada się naprawdę imponująco. Ponad 80 aut zgłoszonych do zawodów i duża frekwencja w mojej klasie SuperCars, w której na dodatek wystartują nowe auta z najwyższej półki, zapowiadają emocjonujące wyścigi – tłumaczy Czarnecki. -„Do tego na torze pojawią się kolejni nowi, utalentowani zawodnicy, a także ci bardzo doświadczeni, jak Jacek Ptaszek. Kiedyś miałem okazję podziwiać go z trybun, a w ten weekend będę miał możliwość stanąć z nimi do walki na torze. To bardzo duże wyzwanie i… duży stres. Z pewnością rywalizacja o podium będzie bardzo zacięta ale mogę zapewnić kibiców, że będą walczył i dam z siebie 100 procent! Nie można nie zobaczyć zawodów na takim poziomie i w takiej obsadzie, dlatego zapraszam do Słomczyna!
Przy okazji dziękuję za wsparcie swoim partnerom, a zwłaszcza: ciabbatta.pl, serwisecs.pl, silvak.pl oraz creative.media.pl.”

Kalendarz OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross:

07/08.04 – Autodrom Słomczyn

12/13.05 – Motopark Toruń

23/24.06 – Autodrom Słomczyn

28/29.07 – Vilkyciai (Litwa)

01/02.09 – Motopark Toruń

15/16.09 – Autodrom Słomczyn

13/14.10 – Motopark Toruń

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *