Rajdowcy jadą dla dzieci

Runda Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski w czasie Rajdu Rzeszowskiego, który odbywa się w dniach 9-11.08, będzie szczególna nie tylko ze względu na liczbę i piękno aut uczestniczących w rywalizacji.

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia zawodnikom przyświecał będzie szczytny cel. Historyki ruszą na OS-y pod hasłem „Wyprzedzamy nowotwór”. To wspólna akcja Faktu, Automobilklubu Rzeszowskiego (organizatora rajdu) i zawodników Historycznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową (Fundacja.net).

W ramach akcji „Wyprzedzamy nowotwór”, w czasie rzeszowskiej rundy HRSMP jako samochód „0 HRSMP” pojedzie Toyota Yaris GRMN w barwach Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową, HRSMP i gazety Fakt (dziennik objął akcję patronatem).

Uczestnicy naszych zmagań po raz kolejny udowadniają, że HRSMP to coś więcej niż tylko sportowa rywalizacja klasycznymi rajdówkami, ale przede wszystkim idea szlachetnej sportowej postawy godnej dam i dżentelmenów – mówi Mirosław Miernik, organizator HRSMP. – Możemy tylko powiedzieć: bardzo się cieszymy, że naszym wysiłkiem na OS-ach możemy pomóc dzieciom i wesprzeć działanie Fundacji.

Jako kierowca rzeszowskiej „Zerówki” pojedzie Wojciech Sroczyński, dziennikarz gazety Fakt, który po kilku latach amatorskiego rajdowania uzyskał licencję rajdową PZM i właśnie rozpoczyna swoją przygodę z motorsportem na poziomie profesjonalnym. Jego pilotką będzie Ewa Litwińczuk, doświadczona zawodniczka rajdowa, startująca w ostatnich latach w rajdach szutrowych PZM.

Cieszymy się, że naszym jeżdżeniem możemy pomóc – mówi Sroczyński. – Na tym chyba polega HRSMP. Chodzi o to, by pokazać, że wspólne połykanie OS-owych kilometrów może mieć głęboki sens.

Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobą Nowotworową działa od 1991 r. Prowadzi ośrodek terapeutyczny w Warszawie. W budynku fundacji zorganizowano także miejsca do mieszkania dla rodzin, które przyjeżdżają do Warszawy leczyć dzieci.

O wszystkich działaniach Fundacji przeczytać można na stronie: www.fundacja.net

Źródło: Fakt