R.S. Days dla fanów sportowych modeli Renault

W 2019 roku Renault Sport powraca do organizacji R.S. Days, nowej formuły wydarzeń, które zgromadzą społeczność klientów i entuzjastów marki i pozwolą im zanurzyć się w emocjonujący świat Renault Sport. W tym roku będzie to siedem spotkań na legendarnych europejskich torach: Silverstone, Spa-Francorchamps, Walencja, Nürburgring, Hungaroring i Le Castellet. Rejestracja na R.S. Days zostanie otwarta w marcu.

Wydarzenia, których podstawą są sporty motorowe

Fanów Renault Sport łączy pasja do sportów motorowych. To oni zasiądą w pierwszych rzędach podczas R.S. Days, które w większości odbędą się podczas Formuły Renault Eurocup i Clio Cup organizowanych w Europie przez Renault Sport Racing. Uczestnicy będą mogli obejrzeć wyścigi oraz zapisać się na spotkania z zespołami, odwiedzić paddock i miejsca startowe.

Poniżej podajemy daty spotkań, które odbędą się w 2019 roku na siedmiu legendarnych torach wyścigowych:

  • 11- 12 maja: Silverstone (Wielka Brytania), Formula Renault Eurocup
  • 24 lipca: Spa-Francorchamps (Belgia), Formula Renault Eurocup
  • 3- 4 sierpnia: Walencja (Hiszpania), Clio Cup France & Clio Cup Spain (do potwierdzenia)
  • 30 sierpnia- 1 września: Nürburgring (Niemcy), Formula Renault Eurocup
  • 7- 8 września: Hungaroring (Węgry), Formula Renault Eurocup
  • 12- 13 października: Le Castellet (Francja), Clio Cup France
  • 28 października: Red Bull Ring (Austria), w 100% sesje jazdy po torze

 

Szansa jazdy po torze

Renault Sport zawsze starało się dać swoim klientom szansę wykorzystania w pełni potencjału ich samochodów z serii R.S. w najlepszym środowisku ― na doskonałych torach i pod okiem profesjonalistów. R.S. Days to doskonała okazja dla właścicieli samochodów z serii R.S., żeby bezpiecznie pojeździć po najbardziej prestiżowych torach. Większość dnia będzie poświęcona na jazdy na torze podczas kilku otwartych sesji pitlane. Będzie to też okazja do przedyskutowania kwestii technicznych z obecnymi na miejscu ekspertami Renault Sport. R.S. Day na Red Bull Ring zostanie w całości poświęcony sesjom jazdy po torze.

 

Odkryj gamę Renault Sport

Podczas R.S. Days zaprezentowana zostanie aktualna gama Renault Sport – od Nowego Clio R.S. Line po Mégane R.S. Trophy. Uczestnicy poznają również R.S. Performance, czyli gamę akcesoriów, które perfekcyjnie oddają atmosferę dnia na torze. R.S. Days to również okazja dla aktualnych i potencjalnych klientów do odbycia jazdy próbnej Mégane R.S. Trophy na zaproszenie jednego z dealerów należących do sieci Renault Sport.

 

Historia Renault Sport na torze!

R.S. Days to również okazja do spotkania fanów dawnych modeli Renault Sport i obejrzenia na torze wspaniałej parady klasycznych i współczesnych modeli z gamy R.S. Zapowiada się emocjonujący dzień dla pasjonatów sportowych samochodów.

 

Ekskluzywne wydarzenia i atrakcje dla fanów Renault Sport

R.S. Days to również wydarzenia i atrakcje dla fanów Renault Sport, którzy niekoniecznie chcą brać udział w jazdach. Oprócz śledzenia wyścigów na żywo będą mogli zapisać się na „chrzest na torze”, dowiedzieć się więcej o technologiach Renault Sport, obejrzeć wystawę F1®, spróbować swoich sił w symulatorze wyścigu oraz poznać kierowców i gości.

źródło: Renault