PZWLP wyłoniło najlepszych w branży flotowej

W tym roku organizacja po raz pierwszy w historii przyznała nagrodę dla dealera samochodów, który jest najbardziej przyjazny branży flotowej. Łącznie do Nagród PZWLP zgłoszono ponad 800 nominacji. Jubileuszowa, dziesiąta Gala PZWLP została zorganizowana na stadionie PGE Narodowy w Warszawie.

Laureaci Nagród PZWLP, uznawanych za jedne z najbardziej prestiżowych wyróżnień na rynku flotowym w Polsce, są wyłaniani w 2 – etapowych konkursach, na podstawie nominacji firm należących do organizacji oraz ocen przyznawanych według precyzyjnych, co roku aktualizowanych kryteriów. Laureat Nagrody Eko Flota jest wyłaniany przez jury złożone nie tylko z przedstawicieli Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, ale również Związku Polskiego Leasingu (ZPL) i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych (SKFS). W tym roku po raz pierwszy, także w przypadku Nagrody Bezpieczna Flota, w skład jury weszli poza przedstawicielami PZWLP, również eksperci Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego. Nagrody PZWLP zostały przyznane po raz pierwszy w 2008 roku. Niezmiennie do dzisiaj są nimi unikalne statuetki – rzeźby, wykonane ręcznie przez artystę – rzeźbiarza Dariusza Zielińskiego.

Nagrodę PZWLP „Mobilizator” w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Mechanicznych” otrzymała w tym roku firma Euroservice Sp. j. Marek Janowski – Józef Czech, Oddział Płowiecka 62 Warszawa. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursu serwisów w kategorii, poza laureatem, znalazły się jeszcze firmy AUTO NOBILE oraz CARSED z Warszawy. Statuetkę „Protektor”, czyli Nagrodę PZWLP w kategorii „Najlepszy Serwis Napraw Blacharsko – Lakierniczych” otrzymał z kolei serwis LIPSKI B.S. Sp. z o.o., który na podium Nagród PZWLP stawał już w przeszłości dwukrotnie (w 2009 i 2011 roku), jednakże jako najlepszy serwis napraw mechanicznych. Wśród najwyżej ocenionych serwisów blacharsko – lakierniczych znalazły się poza tegorocznym zwycięzcą również firmy Auto Miras (z Pępowa k. Gdańska) i Krotoski – Cichy (z Nadarzyna k. Warszawy).

Przyznana po raz pierwszy Nagroda PZWLP „Kontraktor” w kategorii „Dealer Samochodów Najbardziej Przyjazny Branży Flotowej” została wręczona firmie CARSED spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa, a oprócz niej w gronie najwyżej ocenionych dealerów znalazły się firmy Toyota Bońkowscy oraz Grupa Krotoski – Cichy.

Nagroda PZWLP Eko Flota w kategorii „Flota Najbardziej Przyjazna Środowisku”, która jest przyznawana w oparciu o nominacje i oceny aż 3 organizacji branżowych – poza PZWLP także Związku Polskiego Leasingu i Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych – została w tym roku wręczona firmie Avon Cosmetics Polska Sp. z o.o. Wśród najwyżej ocenionych firm w tej kategorii znalazły się poza laureatem firmy Lyreco Polska oraz Coca – Cola HBC Polska.

Tegorocznym laureatem Nagrody PZWLP Bezpieczna Flota w kategorii „Firma Najbardziej Zaangażowana w Edukację Kierowców”, przyznawanej w drodze nominacji i ocen nie tylko PZWLP, ale od tego roku również Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Drogowego, została firma Coca – Cola HBC Polska Sp. z o.o. Jej zwycięstwo w tym roku potęgował fakt, że Nagrodę PZWLP w tej kategorii firma ta zdobyła już trzeci rok z rzędu. W gronie najwyżej ocenionych przez jury konkursowe firm znalazły się ponadto firmy Phillip Morris Polska Distribution i Bank BGŻ BNP Paribas.

W tym roku PZWLP wprowadził do konkursu na swoje nagrody zasadę limitowania możliwości zwycięstwa przez tę samą firmę w jednej kategorii. Stanowiła ona, że firma, która otrzymała w okresie ostatnich 5 lat Nagrodę PZWLP w danej kategorii trzy lub więcej razy, nie mogła zostać nominowana w tym roku do wyróżnienia organizacji w tej kategorii i możliwość ta została zawieszona na 3 lata. Zasada ta obowiązywała w przypadku nagród dla najlepszych serwisów mechanicznych i blacharsko – lakierniczych oraz została wprowadzona od razu w przypadku nagrody dla dealera samochodów najbardziej przyjaznego branży flotowej, czyli Nagrody PZWLP przyznanej w tym roku po raz pierwszy. W przyszłym roku zasada limitowania możliwości zwycięstwa będzie obowiązywała już we wszystkich 5 kategoriach Nagród PZWLP. Wielokrotnym laureatom, których zasada ta będzie dotyczyć, jako wybitnym ekspertom w swojej branży, zaoferowana zostanie możliwość włączenia się w prace Rady Konsultacyjnej Kryteriów Nagród PZWLP.

Każdego roku dokładamy starań, żeby kryteria przyznawania naszych wyróżnień były aktualizowane i dostosowywane do aktualnej sytuacji w branży oraz do postępu technologicznego, co pozwala na wyłonienie laureatów w sposób maksymalnie obiektywny i rzetelny – mówi Sławomir Wontrucki, Prezes Zarządu PZWLP, Prezes LeasePlan Polska. – Aktualizacja kryteriów nagród jest co roku przeprowadzana przez zespół doświadczonych ekspertów PZWLP, a także innych organizacji. Od przyszłego roku zamierzamy do pracy nad nimi włączyć również dotychczasowych wielokrotnych laureatów naszych wyróżnień, jako wybitnych ekspertów w swojej branży, którzy wejdą w skład specjalnie powołanej do tego celu Rady Konsultacyjnej Kryteriów Nagród PZWLP. Jesteśmy przekonani, że doświadczenie i wiedza tych firm wniesie dużą wartość dodaną do kryteriów przyznawania naszych nagród, a w efekcie pozwoli na wyłanianie zwycięzców w sposób jeszcze bardziej profesjonalny.

W gali wzięli udział nie tylko najważniejsi przedstawiciele 20 firm wynajmu długoterminowego, Rent a Car oraz leasingowych, skupionych aktualnie w PZWLP, ale również goście reprezentujący producentów i importerów samochodów, przedstawiciele koncernów paliwowych, firm ubezpieczeniowych czy izb handlowych w Polsce. Ponadto, wśród gości Jubileuszowej X Gali Nagród PZWLP znaleźli się także reprezentanci organizacji branżowych rynku paliwowego, motoryzacyjnego, bankowego, leasingowego, związanych z bezpieczeństwem drogowym, czy przedstawiciele instytucji publicznych. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Just Like Jazz oraz kolacja i bankiet. Jubileuszową X Galę Nagród PZWLP poprowadził dziennikarz i prezenter telewizyjny Damian Urbańczyk.

Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać okolicznościowego przemówienia prof. dr hab. inż. Marianny Jacyny, Dziekana Wydziału Transportu Politechniki Warszawskiej, na którym 14 października bieżącego roku uruchomione zostały pierwsze w Polsce, pełnowymiarowe podyplomowe studia z zakresu finansowania i zarządzania flotami „Zarządzanie flotą samochodową i mobilnością”. Studia te zostały utworzone we współpracy Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów oraz Stowarzyszenia Kierowników Flot Samochodowych.

Źródło: PZWLP