Producenci aut wśród najbardziej innowacyjnych firm na świecie

Cztery firmy motoryzacyjne znalazły się w rankingu 50 najbardziej innowacyjnych firm świata w 2021 roku, przygotowanym przez Boston Consulting Group (BCG). Najwyżej uplasowała się Tesla, a największy awans, aż o 20 pozycji w porównaniu z ubiegłorocznym rezultatem, zanotowała Toyota.

Boston Consulting Group, jedna z największych globalnych firm doradztwa strategicznego, na podstawie odpowiedzi 1,6 tysiąca menedżerów zajmujących się innowacjami stworzyła ranking 50 najbardziej innowacyjnych firm świata. Żeby znaleźć się na tej liście, trzeba było spełnić szereg wymagań, a trzy najważniejsze z nich to: innowacyjność jako priorytet, wspieranie innowacyjności zarówno kapitałem, jak i poprzez rozwój pracowników, a także widoczny zwrot z inwestycji w innowacje.

W zestawieniu, które zostało zdominowane przez firmy technologiczne oraz zajmujące się sprzedażą dóbr konsumpcyjnych, znalazły się cztery firmy motoryzacyjne. Wśród nich najwyższe miejsce w rankingu zajęła amerykańska Tesla, która uplasowała się na piątej pozycji. Kolejny producent samochodów – Toyota – zajął 21 miejsce. W przypadku japońskiego koncernu jest to jednak awans aż o 20 miejsc w porównaniu z zeszłorocznym rankingiem. Żadna inna firma nie zanotowała większego postępu rok do roku. Jako jedną z głównych przyczyn tak wielkiego skoku Toyoty podaje się wartą 400 milionów dolarów inwestycję w firmę Joby Aviation, która specjalizuje się w latających samochodach elektrycznych. Na 31 miejscu znalazł się koreański Hyundai, a na 41 pozycji – japońskie Mitsubishi.

Pierwsze miejsce w tegorocznym rankingu BCG zajął Apple, przed firmą Alphabet oraz Amazonem.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *