Prezes Suzuki odznaczony Złotą Odznaką Polskiego Związku Bokserskiego

W dniach 9-10 czerwca tego roku odbyło się I Forum Polskiego Boksu, organizowane przez Polski Związek Bokserski. Podczas tego historycznego wydarzenia Piotr Dulnik, prezes Suzuki Motor Poland, został odznaczony Złotą Odznaką PZB.

Pierwsza edycja Forum Polskiego Boksu, zorganizowanego przez Polski Związek Bokserski, którego strategicznym sponsorem jest Suzuki Motor Poland, odbyła się w Kielcach, gdzie dyskutowano o aktualnej sytuacji i przyszłości pięściarstwa olimpijskiego i zawodowego w Polsce.

Wydarzenie było okazją do spotkania przedstawicieli ze świata boksu z różnych pokoleń. Oprócz zawodników aktualnie uprawiających tę dyscyplinę nie zabrakło również znakomitych i utytułowanych polskich mistrzów. W ramach wydarzenia zorganizowano oficjalny otwarty trening oraz konferencję prasowa PZB z udziałem Anny Krupki, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz Piotra Dulnika, prezesa zarządu Suzuki Motor Poland.

Organizacja I Forum Polskiego Boksu miała na celu integrację środowiska pięściarskiego w naszym kraju. Spotkanie było również świetną okazją do podziękowania zawodnikom i osobom działającym przy organizacji Młodzieżowych Mistrzostw Świata, które w kwietniu odbyły się w Kielcach. Oczywiście to wszystko nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie naszych sponsorów, a w szczególności Pana Piotra Dulnika i firmy Suzuki Motor Poland – powiedział Grzegorz Nowaczek, prezes Polskiego Związku Bokserskiego.

Punktem kulminacyjnym I Forum Polskiego Boksu była „Gala Mistrzów”, w której uczestniczyli wszyscy zaproszeni goście wraz z medalistami olimpijskimi, mistrzostw świata i Europy na czele. W trakcie spotkania wręczono nagrody najbardziej zasłużonym dla rozwoju tej dyscypliny. Złotą Odznaką Polskiego Związku Bokserskiego został uhonorowany Piotr Dulnik.

Odkąd Suzuki rozpoczęło współpracę z PZB, polski boks jest co roku jeden poziom wyżej. Właśnie takiego harmonijnego rozwoju tej dyscypliny oczekuję. Dawno pięściarze nie mieli tak dobrych warunków do pracy. Liczę, że nasze zaangażowanie przełoży się na zainteresowanie i popularyzację tej dyscypliny w Polsce i na świecie, a w niedługim okresie przyniesie także wiele radości ze zdobytych pucharów i medali – podsumowuje Piotr Dulnik.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *