Prezes Hyundai Motor Group w Automotive Hall of Fame

Prezes Hyundai Motor Group – Mong-Koo Chung – zostanie wprowadzony do Automotive Hall of Fame. To największe wyróżnienie dla osób związanych z branżą motoryzacyjną. Prezes Chung będzie pierwszym Koreańczykiem wprowadzonym do „Motoryzacyjnej Alei Sław”, którą założono w 1939 roku.

Za najważniejsze dokonania Chunga uważa się decyzję o dołączeniu Kia Motors Corporation do Hyundai Motor Group oraz rozwój Grupy za sprawą nowych fabryk w kluczowych regionach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Europie, Chinach, Indiach, Brazylii i Rosji. Pod zarządem Mong-Koo Chunga Hyundai Motor stał się największym koreańskim producentem samochodów, a Hyundai Motor Group stała się piątą co do wielkości grupą motoryzacyjną na świecie

Automotive Hall of Fame co roku honoruje osoby, które wnoszą duży wkład w historię i rozwój motoryzacji jednym z pięciu wyróżnień – wprowadzeniem do „Motoryzacyjnej Alei Sław”, tytułem lidera przemysłu, Distinguished Service Citation, Mobility Innovator oraz Young Leadership & Excellence Award. Do tej pory tym prestiżowym wyróżnieniem uhonorowano blisko 800 liderów branży motoryzacyjnej z całego świata.

 „Wprowadzenie do Automotive Hall of Fame jest zarezerwowane dla osób, które tworzą, kształtują i zmieniają motoryzacyjny świat. Te osoby przekraczają utarte granice i wyróżniają się na tle innych – są odpowiedzialne za skok technologiczny i rozwój biznesu oraz mają wpływ na decyzje konsumentów” – tłumaczy Sarah Cook, prezes Hall of Fame.

Wprowadzenie do Hall of Fame jest uznawane za najbardziej prestiżową i honorową nagrodę w branży. Wcześniej znaleźli się w niej m.in.: założyciel Ford Motor Company – Henry Ford, amerykański wynalazca – Thomas Edison, założyciel Mercedes-Benz – Karl Benz, założyciel Honda Motor Company – Soichiro Honda i założyciel Toyota Motor Corporation – Kiichiro Toyoda.

Tegoroczna ceremonia i wręczenie tytułów będą miały miejsce 23 lipca w Detroit na terenie MGM Grand Ballroom.

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *