Premiery marki Volkswagen podczas Caravan Salon 2018

Podczas odbywających się w Düsseldorfie targów Caravan Salon marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentuje zupełnie nowy samochód rekreacyjny – Grand Californię. Drugą światową premierą będzie nowa California 30 Years – jubileuszowa wersja modelu opracowana na 30-lecie kultowego kampera.

Nowa Grand California to duży samochód rekreacyjny wyposażony w innowacyjny układ napędowy, najnowszej generacji systemy asystujące służące komfortowi i bezpieczeństwu oraz znane z nowego Craftera nowoczesne systemy multimedialne. Najważniejsze elementy to przestronna sypialnia z zamontowanym na stałe łóżkiem w tylnej części kabiny, opcjonalne łóżko dla dzieci z panoramicznym dachem oraz w pełni wyposażona łazienka. Wprowadzenie modelu do sprzedaży zaplanowano na wiosnę 2019 r.

Pierwsza wersja modelu California zadebiutowała na rynku 30 lat temu. Powstała w oparciu o Transportera trzeciej generacji. Dzisiaj w ofercie znajduje się już szóste pokolenie tego samochodu. W ciągu 30 lat wyprodukowano ponad 165 000 egzemplarzy tego kultowego auta rekreacyjnego. Jubileusz 30-lecia Californii marka Volkswagen Samochody Użytkowe postanowiła uczcić przedstawiając limitowaną do 999 egzemplarzy Californię 30 Years.

Wśród wielu wyjątkowych elementów jubileuszowego modelu znajduje się bogatsze wyposażenie standardowe oraz podnoszony dach w kontrastowych kolorach srebrnym Reflex lub szarym Indium. Kolejny numer produkcyjny każdego egzemplarza limitowanej serii umieszczono na dwóch plakietkach znajdujących się na słupkach dachowych B.

Źródło: Volkswagen