Polscy eksperci PSA znów najlepsi na świecie

Polska ekipa startująca w 6. edycji Pucharu Świata dla Ekspertów Technicznych marek Peugeot, Citroën i DS odniosła kolejny wielki sukces! Ekipa w składzie: Marek Bylica (Auto Salon Dejon&Dąbrowski, Legnica), Adam Kwaśny (serwis firmowy al. Krakowska 206, Warszawa), Tomasz Sosik (Intervapo Gdańsk), oraz osoba towarzysząca – Lech Steć obroniła tytuł Mistrzów Świata (konkurs odbywa się co dwa lata).

W finale, który odbył się w listopadzie br. w Paryżu, wystartowało 8 najlepszych ekip spośród 53, które rywalizowały w krajowych eliminacjach przeprowadzonych w 36 krajach na kilku kontynentach.

Podobnie jak w poprzednich latach zadania polegały na znalezieniu i usunięciu usterki w określonym czasie. Przygotowano w sumie 7 zadań z zakresu diagnostyki silnika benzynowego, zawieszenia i wyposażenia oraz zarządzania energią.

Do symulacji usterek wykorzystano najnowszy model Peugeot 508, Peugeot 3008, Citroën C3 Aircross oraz Citroën C4 Picasso. W jednym z zadań należało również ustalić przyczyny nieprawidłowej pracy sprzęgła i na wymontowanym silniku wykonać demontaż i montaż sprzęgła wraz z dwumasowym kołem zamachowym, postępując ściśle według technologii producenta i wykorzystując do tego narzędzia specjalne

Źródło: PSA