PILNE! Targi Poznań Motor Show przełożone! Znamy nowy termin.

Planowane w dniach 26-29 marca największe targi motoryzacyjne nie tylko w Polsce, ale również w Europie Środkowej nie odbędą się w tym terminie. Podobnie jak w przypadku Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, powodem jest zagrożenie epidemią koronawirusa.

Poznań Motor Show od wielu lat jest stałym punktem w kalendarzu imprez, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie. Po okresie frekwencyjnej zapaści, związanej m.in. z kryzysem na rynku motoryzacyjnym, dzięki kolejnym udanym edycjom imprezy, targi w stolicy wielkopolski urosły do rangi najważniejszego wydarzenia motoryzacyjnego, nie tylko w Polsce, ale i w tej części Europy. Według zapowiedzi organizatora, w tym roku na zwiedzających czekała bogata ekspozycja samochodów, motocykli, kamperów, przyczep kempingowych oraz samochodów ciężarowych. Ale Poznań Motor Show to również wiele imprez towarzyszących, takich jak: Poznań MotorBike Show, Stunt Wars Poland, Gala Best Cars oraz MOVE – International E-mobility Congress, który miał aspiracje stać się najważniejszą konferencją w Polsce, poświęconą elektromobilności i najnowszym trendom w motoryzacji. Swoje miejsce podczas tegorocznej edycji imprezy miały znaleźć także pojazdy autonomiczne, car sharing, łączność, cyberbezpieczeństwo, środowisko czy szeroko pojęta digitalizacja.

Poniżej oficjalne oświadczenie organizatora Poznań Motor Show 2020:

Z uwagi na sytuację biznesową w branży motoryzacyjnej na świecie wywołaną zachorowaniami spowodowanymi przez koronawirusa zarząd Grupy MTP, po konsultacjach z wystawcami i partnerami targów, podjął decyzję o przesunięciu terminu bloku targów motoryzacyjnych: Poznań Motor Show, Kongres Move – International E-Mobility Congress, Targów Techniki Motoryzacyjnej z terminu od 26 do 29 marca 2020 roku na termin od 18 do 21 czerwca 2020 roku. Z najwyższą uwagą śledzimy również komunikaty udostępniane przez Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) oraz instytucje rządowe. Monitorujemy także sytuację na rynku spotkań na świecie. Po analizie przykładu największych targów motoryzacyjnych w Genewie, troską zarządu Grupy MTP było to, aby  takiej decyzji nie podejmować w ostatniej chwili, z uwagi na dobro klientów.  Biorąc pod uwagę duże ryzyko konieczności odwołania wydarzenia, z szacunku dla zwiedzających i wystawców, podjęliśmy tę decyzję z wyprzedzeniem. Włożyliśmy bardzo dużo pracy i energii w organizację wydarzenia na najwyższym poziomie i zrobimy wszystko, aby targi w terminie czerwcowym spełniły oczekiwania przedstawicieli branży oraz fanów motoryzacji. Mamy nadzieję, że decyzja ta spotka się z Państwa zrozumieniem i akceptacją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.