Oto najpiękniejsze auta Europy – EuroCarBody 2016

Kapituła plebiscytu EuroCarBody 2016 skompletowała podium najpiękniejszych – pod względem stylistyki nadwozia – samochodów dostępnych na rynku europejskim.

Konkurs EuroCarBody 2016 to coroczny plebiscyt, którego głównymi jurorami są producenci elementów przeznaczonych do pierwszego montażu, wchodzących w skład tzw. Global Car Body Benchmarking Conference. W trakcie wyboru najlepiej skrojonych – pod kątem stylistycznym – modeli samochodów, brana jest nie tylko ogólny design nadwozia, ale również jakość użytych materiałów, ich spasowanie, dbałość o detale, jakość ale też wydajność w produkcji konkretnego kandydata.

Tegoroczna edycja EuroCarBody 2016, która odbyła się w niemieckim Bad Nauheim była już 18. w historii plebiscytu. W poprzednim roku tytuł najbardziej urodziwego samochodu zdobyło BMW Serii 7, wyprzedzając Audi Q7 i Cadillaca CT6. Wydawać by się mogło, że EuroCarBody 2016 sprzyja wyborom aut klasy premium. Nie jest to jednak regułą. Patrząc na listę zwycięzców z lat wcześniejszych, w roku 2011 największe uznanie wzbudził Hyundai i40.

W tym roku triumfatorem EuroCarBody 2016 w gronie faworytów znajdowała się Alfa Romeo Giulia. To właśnie włoski model został uznany za najpiękniejszą konstrukcję samochodu na rynku europejskim. Na drugim miejscu znalazła się nowa, sportowa Honda NSX (na rynku USA znana pod marką Acura). Trzecie stopień na drabince przypadło kombi Volvo V90, zbudowanego na platformie SPA.

Źródło: EuroCarBody 2016
fot. fb.com/automotive.circle