Nowe modele Mitsubishi z fabryk Renault

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom Mitsubishi jednak zostaje w Europie. Japońska marka ma wprowadzić do swojej oferty dwa „siostrzane” modele produkowane przez Grupę Renault. Mają to być samochody, które już spełniają wymogi regulacyjne UE dotyczące emisji CO2. Dołączenie tych aut do wprowadzonego na rynek modelu Eclipse Cross PHEV ma pomóc firmie Mitsubishi być bardziej konkurencyjną na rynku.

Groupe Renault i Mitsubishi Motors Corporation ogłosiły nowy krok we współpracy operacyjnej. Japońska marka zdecydowała się na zakup od Renault pojazdów z przeznaczeniem na wybrane rynki na Starym Kontynencie. Począwszy od 2023 r. Mitsubishi Motors będzie sprzedawać dwa „siostrzane” modele produkowane w fabrykach Grupy Renault, które są oparte na tych samych platformach, ale z różnicami odzwierciedlającymi tożsamość wizualną marki spod znaku trzech diamentów.

 „Bardzo się cieszę, widząc, jak Mitsubishi Motors buduje nową linię produktów w Europie. Sojusz ma na celu zwiększenie konkurencyjności i umożliwienie bardziej efektywnego współdzielenia zasobów z korzyścią dla wszystkich trzech firm. Nasze podejście opiera się na współpracy z wyraźnym zamiarem zwiększenia wydajności każdej firmy, umożliwiając poszczególnym przedsiębiorstwom wykorzystanie własnych mocnych stron, unikanie dublowania zasobów i poprawę wydajności ”- powiedział Jean-Dominique Senard, prezes zarządu Alliance Operating Board i Renault.

Nasza decyzja o zamrożeniu rozwoju nowych samochodów na rynek europejski, ogłoszona w ramach naszego średnioterminowego planu biznesowego w lipcu 2020 r. zostaje w mocy. Jednak umowa dotycząca dostarczania nowych modeli umożliwi nam oferowanie nowych produktów opracowywanych i produkowanych w Europie oraz realizowanie naszej bieżącej działalności posprzedażnej ”- tłumaczy Takao Kato, dyrektor generalny Mitsubishi Motors.

Zgodnie z ogłoszeniem sojuszu z maja 2020 r., Groupe Renault, Nissan Motor Co., Ltd. i Mitsubishi Motors kontynuują prace nad kilkunastoma inicjatywami, aby zwiększyć konkurencyjność i zapewnić dalszy rozwój trzem firmom partnerskim, wykorzystując swoje mocne strony i pozycje liderów w poszczególnych regionach geograficznych. Natomiast rozszerzenie gamy samochodów Mitsubishi poprzez dodanie do wprowadzonego właśnie na rynek modelu Eclipse Cross PHEV modeli produkowanych przez Renault ma pomóc Mitsubishi Motors być bardziej konkurencyjnym na rynku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *