Nowa organizacja grupy Stellantis w Polsce

W związku z powstaniem w styczniu tego roku koncernu Stellantis, powołana została nowa struktura organizacyjna w Polsce.

Firma mianowała nowych dyrektorów marek wchodzących w skład grupy. Zostali nimi: Iwona Bartosik (Citroën), Paweł Bielecki (Fiat & Abarth), Janusz Ellert (Jeep), Krzysztof Gacek (DS.), Paweł Gawryluk (Peugeot), Rafał Grzanecki (Alfa Romeo), Adam Męciński (Opel). Wymienieni menadżerowie podlegają Roberto Matteucciemu, dyrektorowi generalnemu grupy Stellantis w Polsce. Stanowisko dyrektora finansowego objęła Frédérique Hydrio.

Powstały w styczniu tego roku, z połączenia grup PSA i FCA, koncern Stellantis to potencjalnie czwarty co do wielkości producent samochodów na świecie. W skład Stellantisa wchodzą takie marki jak: Peugeot, Citroen, DS Automobiles, Opel, Alfa Romeo, Fiat, Jeep, RAM, Dodge czy Maserati. Miano Stellantis, wywodzące się od łacińskiego słowa „gwiazda”, jest używane wyłącznie na określenie nowej grupy kapitałowej. Nazwy i loga marek mają pozostać niezmienione. Koncern ma fabryki w ponad 30 krajach i sprzedaje samochody i towarzyszące im usługi na ponad 130 rynkach.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *