fot.: Jerzy Pinkas

Nie żyje Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz

Z wielkim żalem żegnamy wieloletniego Prezydenta Gdańska – Pawła Adamowicza. Kondolencje rodzinie składają zarząd i właściciele wydawnictwa, redakcja, współpracownicy i przyjaciele.

Paweł Adamowicz urodził się w Gdańsku, 2 listopada 1965 roku, jako syn Teresy i Ryszarda Adamowiczów. W latach 1984 – 1989 studiował prawo na Uniwersytecie Gdańskim. Od 1989 roku zatrudniony był na Uniwersytecie Gdańskim jako asystent w Katedrze Historii i Prawa Polskiego, a w 1996 roku został radcą prawnym. Od 1990 roku służył społeczeństwu jako radny, by w 1998 roku objąć urząd Prezydenta Gdańska. Swój urząd sprawował nieprzerwanie przez 21 lat. Zmarł 14 stycznia 2019 w szpitalu Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego, w wyniku obrażeń jakich doznał po ataku nożownika, podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Księga kondolencyjna będzie wystawiona w Urzędzie Miejskim w Gdańsku w sali 107 (I piętro). Wszyscy, którzy chcą w ten sposób pożegnać Pawła Adamowicza będą mogli wpisywać się do niej do piątku, 18 stycznia, do godz. 15.00.

Jednocześnie w Urzędzie Miejskim w Gdańsku flagi miasta zostały opuszczone do połowy masztu, a dzień pogrzebu ogłoszony został dniem żałoby narodowej.