Najnowocześniejszy salon Mercedes-Benz otwarty we Wrocławiu

Przy ul. Granicznej we Wrocławiu działa nowy salon dealerski marki Mercedes-Benz. Inwestycja, należąca do Grupy Wróbel, to największy i najnowocześniejszy salon niemieckiej marki w Polsce.

Salon samochodowy składa się z 9 424 m kw. powierzchni użytkowej, na których znajduje się: 45 samochodów ekspozycyjnych, stanowisko dedykowane modelom AMG, G Corner, centrum samochodów zabytkowych, Van ProCenter, 24 podnośników serwisowych, trzy myjnie (w tym jedna automatyczna), magazyn opon, 320 miejsc parkingowych, centrala administracyjna firmy i kawiarnia Etno Cafe.

Ponadto obok salonu głównego, wybudowany został salon sprzedaży samochodów używanych (dealer posiada największy stock samochodów używanych w Polsce). Nowa siedziba Grupy Wróbel jest pięć razy większa od poprzedniej, co pozwoli przede wszystkim realizować plany niemieckiego koncernu, który do 2020 r. chce wprowadzić kilkadziesiąt nowych aut, w tym część zaprojektowanych od początku. Dodatkowym atutem salonu jest z pewnością lokalizacja – usytuowana w sąsiedztwie lotniska, Autostradowej Obwodnicy Wrocławia i galerii handlowej.

„Nowy salon to zwieńczenie 25 lat działalności naszej firmy” – powiedział Michał Łuczak, prezes Grupy Wróbel. – „Z małego warsztatu przy Maślickiej doszliśmy aż tutaj. Z małej, rodzinnej firmy, staliśmy się jednym z największych dealerów w kraju i równocześnie bardzo ważnym punktem na mapie polskiego biznesu, ale wciąż dbamy o wartości rodzinne i na pierwszym miejscu stawiamy człowieka, bo to ludzie są fundamentem naszego sukcesu” – dodał.

Grupa Wróbel posiada 9 oddziałów Mercedes-Benz na terenie pięciu województw. Wartość nowej inwestycji wyniosła ponad 50 mln zł.

Źródło: Mercedes-Benz Wróbel