Mercedes-Benz Polska wspiera sektor ochrony zdrowia

Krajowy przedstawiciel koncernu Mercedes-Benz dołącza do powszechnej mobilizacji ludzi, firm oraz instytucji i przekazuje swoje samochody do przewozu osób i sprzętu medycznego, wspierając w ten sposób walkę z epidemią koronawirusa.

Pandemia Covid-19 zmieniła w diametralny sposób życia i pracy. W obliczu pandemii pierwszym obowiązkiem wszystkich podmiotów społecznych i gospodarczych jest dbanie o zdrowie i życie obywateli oraz zapewnienie bezpiecznych miejsc pracy. Aby to osiągnąć, konieczna jest solidarność i wsparcie ludzi walczących z koronawirusem na pierwszej linii, czyli w szpitalach, hospicjach, przychodniach czy ośrodkach pomocy i opieki nad starszymi.

W okresie pandemii wiele organizacji i placówek zmaga się z brakiem środków transportu, uniemożliwiającym im sprawne wykonywanie swoich działań. Mercedes-Benz Polska chce dołączyć do oddolnego wsparcia takich podmiotów, a jednocześnie wyrazić swoją wdzięczność dla tych, którzy w tym trudnym czasie nieprzerwanie działają na rzecz potrzebujących– mówi Wolfgang Bremm von Kleinsorgen, prezes Mercedes Benz Polska.

Samochody osobowe i dostawcze Mercedesa zostaną przekazane w ramach wsparcia placówek i organizacji, które w tym trudnym czasie prowadzą działania na rzecz walki z koronawirusem. Trafią m.in. do pomocy we wspólnej „Akcji Szycia Masek” Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Harcerzy z Hufca ZHP Legionowo. Jak podkreślają Ratownicy z Legionowskiego WOPR: – Mercedes Vito będzie służył do transportu materiałów potrzebnych do wykonania środków ochrony, do odbioru gotowych maseczek od zespołów wytwarzających je wolontariuszy, a także do ich dalszego transportu do ośrodków ochrony zdrowia oraz miejsc stacjonowania służb, wspierających walkę z epidemią na terenie Warszawy i Powiatu Legionowskiego. Kolejne auta dostawcze trafią m.in. do przewozu sprzętu medycznego dla Wojewódzkiego Szpitala Obserwacyjno-Zakaźnego w Bydgoszczy oraz transportu materiałów medycznych i sanitarnych przez agencję KHS & MED-EXTREME Karol Kaszuba.

Z kolei samochody osobowe zostaną użyte do organizacji dojazdów pracowników Hospicjum Proroka Eliasza w Michałowie, oraz przewozów środków ochrony osobistej dla placówek medycznych na Śląsku i w Małopolsce organizowanym przez Fundację Miejskie Centrum Wolontariatu z Tychów.

Poza wsparciem logistycznym, Mercedes-Benz podejmuje wiele akcji informacyjnych i instruktażowych, m.in. rozszerzył służebność kanałów społecznościowych (jak chronić siebie i bliskich w czasie pandemii), uruchomił wirtualne zwiedzania Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie, a kolejne warsztaty #Girls Go Technology odbywają się już online. Oprócz tego zespół Formuły 1 AMG Petronas skonstruował respirator w zaledwie 100 godzin, a koncern ogłosił gotowość produkcji niezbędnego sprzętu pierwszej pomocy na drukarkach 3D.

(TSz)
Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.