Legendarny sterowiec Goodyeara zawita do Wrocławia

Przed rokiem sterowiec Goodyear Blimp powrócił na europejskie niebo, a w tym roku będzie go można zobaczyć w jeszcze większej liczbie miejsc, w tym nad legendarnym torem Nürburgring, gdzie posłuży do relacji z wyścigów Pucharu Świata Samochodów Turystycznych (WTCR). Sterowiec pojawi się również nad Londynem, torem Le Mans i w okolicach Wrocławia. Legendarna ikona firmy Goodyear zagości na Dolnym Śląsku aż przez 3 dni.

Latający nad Europą sterowiec Goodyear Blimp to tzw. półsztywny model Zeppelin NT, który jest największym tego typu statkiem powietrznym na świecie. Ten międzynarodowy symbol, widoczny w przestworzach od 1910 r. jako ambasador marki Goodyear, nie tylko zapewnia niepowtarzalne wrażenia, ale jest także wykorzystywany do relacjonowania najważniejszych imprez sportowych, w tym 24-godzinnego wyścigu na torze w Le Mans.

W tym roku sterowiec odwiedzi wiele miast i imprez motoryzacyjnych, dzięki czemu będą go mogli zobaczyć m.in. mieszkańcy miejscowości znajdujących się na trasie lotów transferowych do takich miejsc, takich jak Londyn, Mediolan i Wrocław. Na czas tournée sterowca po Europie, w wybranych miejscach zaplanowano szereg specjalnych wydarzeń.

Po raz pierwszy sterowiec Goodyear Blimp pojawi się na europejskim niebie już 5 czerwca na torze Nürburgring, gdzie z powietrza będzie pomagał w transmisji wyścigów WTCR – relacja do obejrzenia na kanale Eurosport. Goodyear został oficjalnym dostawcą opon dla tej serii wyścigów w zeszłym roku. Następnie, w dniach 24-25 czerwca, sterowiec poleci z Bonn do Londynu, gdzie weźmie udział w rundzie Brytyjskich Mistrzostw Samochodów Turystycznych (BTCC) na torze Brands Hatch. Podczas tego wydarzenia również zapewni transmisję telewizyjną z powietrza, dzięki czemu fani motorsportu będą mogli obejrzeć wyścig z nowej perspektywy. Dodatkową atrakcją będzie możliwość uczestnictwa w lotach pasażerskich nad brytyjską stolicą.

W lipcu legendarny symbol Goodyeara odwiedzi Mediolan, gdzie będzie towarzyszył 6-godzinnemu wyścigowi na torze Monza w ramach Długodystansowych Mistrzostw Świata FIA (WEC), rozgrywanemu w dniach 16-18 lipca. Następnie odwiedzi słoweńską stolicę Lublanę (21 lipca), a także okolice Wrocławia, mijając po drodze czeską Pragę (30 lipca-2 sierpnia). Sterowiec pojawi się także w Kopenhadze, gdzie będzie towarzyszył odbywającym się tam zmaganiom elektrycznych samochodów turystycznych serii PURE ETCR. Ostatnim przystankiem na trasie przelotów będzie 24-godzinny wyścig Le Mans (21-22 sierpnia), podczas którego sterowiec Goodyear zapewni obszerną relację telewizyjną nadawaną na żywo przez Eurosport.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.