LeasePlan i Arrival nawiązują współpracę

LeasePlan, jedna z wiodących na świecie firm świadczących usługi typu Car-as-a-Service, oraz Arrival, globalna firma technologiczna produkująca pojazdy elektryczne (EV), ogłosiły, że LeasePlan będzie preferowanym partnerem leasingu operacyjnego dla elektrycznych vanów Arrival. Partnerstwo opiera się na wstępnym zamówieniu 3000 samochodów dostawczych, przy czym umowa sprzedaży ma zostać sfinalizowana w III kwartale 2021 roku.

Popyt na zakupy online gwałtownie wzrasta, ale musi być realizowany w sposób odpowiedzialny, biorąc pod uwagę możliwość zanieczyszczenia środowiska przez pojazdy dostawcze. Dlatego jestem dumny ze współpracy z firmą Arrival, dzięki której LeasePlan dostarczy klientom jedne z najbardziej ekologicznych i innowacyjnych pojazdów eLCV. Razem zrewolucjonizujemy szybko rozwijający się rynek eLCV i sprawimy, że dostawy o zerowej emisji staną się nieodłączną częścią Nowej Rzeczywistości” – tłumaczy Tex Gunning, CEO LeasePlan.

LeasePlan jest nie tylko największą na świecie firmą świadczącą usługi Car-as-a-Service, ale również wykazał się długoterminowym zaangażowaniem w redukcję emisji dwutlenku węgla, jako członek-założyciel EV100 – wprowadzając zrównoważony rozwój na długo zanim stał się on popularny. Arrival jest dumny, że może współpracować z firmą, która jest liderem w procesie przejścia na pojazdy bezemisyjne, zapewniając zrównoważoną mobilność i czystsze powietrze w miastach na całym świecie. Technologia Arrival to game changer i może być szybko wprowadzona w wielu lokalizacjach. Dzięki nowemu partnerstwu Arrival umocni i rozszerzy obecność na całym świecie, dostarczając najlepsze produkty klientom LeasePlan i pomagając im w osiągnięciu ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju” – mówi Avinash Rugoobur, prezes Arrival.

Arrival przyspiesza masową adaptację pojazdów elektrycznych na skalę globalną poprzez produkcję przystępnych cenowo pojazdów użytkowych, o znacznie niższym całkowitym koszcie posiadania (TCO). Jest to możliwe dzięki unikalnej nowej metodzie projektowania i produkcji Arrival w szybko skalowalnych Mikrofabrykach, która wykorzystuje własne technologie firmy, w tym materiały, oprogramowanie, sprzęt i robotykę.

LeasePlan posiada globalną flotę około 1,9 miliona pojazdów i jest jednym z wiodących na świecie dostawców samochodów dostawczych – prawie 1 na 4 pojazdy LeasePlan to LCV (Light Commercial Vehicle). Ambicją LeasePlan jest osiągnięcie zerowej emisji netto z floty do 2030 roku.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *