Kia Sorento z tytułem Car of The Year Polska

Mimo problemów związanych z ograniczeniami spowodowanymi pandemią, wreszcie poznaliśmy zwycięzcę polskiej edycji konkursu Car of the Year 2021. Została nim nowa Kia Sorento. Warto podkreślić, że Kia już po raz drugi może cieszyć się ze zwycięstwa, gdyż przed rokiem tytuł Samochodu Roku zdobył model XCeed.

Druga edycja Plebiscytu COTY Polska została rozstrzygnięta. Zdecydowanym triumfatorem tegorocznej edycji i najlepszym samochodem wprowadzonym na rynek w ciągu ostatniego roku okazała się Kia Sorento. To właśnie ten model wyraźnie wyprzedził konkurentów z finałowej piątki, zebrał najwięcej punktów i tym samym zdobył tytuł Car of the Year Polska 2021. Tak zdecydowało jury składające się z 21 doświadczonych polskich dziennikarzy, zawodowo zajmujących się motoryzacją.

Zasada głosowania była prosta. Każdy z 21 jurorów miał do rozdzielenia 20 punktów a najlepszemu wybranemu modelowi mógł przyznać maksymalnie 10 punktów, przy czym punkty musiały zostać przydzielone minimum trzem samochodom. Po rozdysponowaniu w sumie 420 punktów kolejność finalistów wyglądała następująco:

  1. Kia Sorento – 117 pkt.
  2. Toyota Yaris – 84 pkt.
  3. Volkswagen ID3 – 76 pkt.
  4. Skoda Octavia – 72 pkt.
  5. Porsche Taycan – 71 pkt.

(TSz) Źródło: COTY Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.