IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy

Dziś rano dotarła do nas wiadomość, że Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy – Pan Rafał Trzaskowski – objął swoim Honorowym Patronatem IV Targi EkoFlota  – Motoryzacja Przyszłości oraz Konferencję E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport.

W stolicy realizowanych jest obecnie wiele projektów, które mają poprawić warunki codziennego funkcjonowania w mieście. Są to głównie inwestycje w infrastrukturę i warstwę cyfrową, które przekładają się na jakość realizowanych przez miasto usług, w tym e-usług. Warszawski transport publiczny korzysta już z kilkudziesięciu elektrycznych autobusów, a zamówiono kolejnych 140 ekologicznych pojazdów. W ciągu najbliższych lat władze stolicy zamierzają wymienić tabor komunikacji miejskiej w całości na elektryczny i gazowy, a dla kierowców aut osobowych zamontować publiczne ładowarki dla samochodów elektrycznych.

Już dziś Warszawiacy i turyści mają do dyspozycji wiele możliwości w zakresie transportu indywidualnego. W mieście działa jeden z największych systemów miejskich rowerów w Europie – Veturilo. W ekologiczną mobilność włączyły się również firmy prywatne oddając do dyspozycji mieszkańców elektryczne skutery, hulajnogi oraz samochody.

IV Targi EkoFlota – Motoryzacja Przyszłości odbędą się w dniach 9-11 października na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.