International Fleet Awards 2015 – znamy zwycięzców

Montse Empez Vidal, Luisa Amate Comesaña, Christian Lindskov Alsø i Jean Zermati to najlepsi menadżerowie flot w 2015 r.

Plebiscyt International Fleet Awards należy do jednych z najbardziej prestiżowych w branży flotowej. Tegoroczna edycja została rozszerzona o nową kategorię – nagrodę dla najlepszego menadżera średniej floty. Jeden z uczestników wygrał aż w trzech kategoriach.

Średnia flota

Montse Empez Vidal Luisa Amate Comesana

W najnowszej kategorii triumfowały Montse Empez Vidal i Luisa Amate Comesaña z Applus. Firma z siedzibą w Barcelonie zajmuje się testami, inspekcjami i przyznawaniem certyfikatów. Jej motoryzacyjny oddział Applus Automotive przeprowadza co roku ok. 17 mln inspekcji w Europie i obu Amerykach.

Montse Empez Vidal i Luisa Amate Comesaña odpowiadają za zarządzanie flotą liczącą 4600 pojazdów. Otrzymały nagrodę za stworzenie przejrzystego, centralnego systemu zarządzania pojazdami w różnych krajach. Oparły się na czterech filarach: optymalizacji zasobów, minimalizacji kosztów i ryzyka, konsekwentnej polityce w całej grupie i dopasowywania struktury flot w poszczególnych krajach do lokalnych warunków.

Duża flota

Christian Lindskov Also

Christian Lindskov Alsø, dyrektor działu floty i dostaw w ISS World Services, to najlepszy menadżer zarządzający dużą flotą. Duńskie przedsiębiorstwo, dla którego pracuje, to jedna z czterech największych na świecie firm zajmujących się usługami z zakresu sprzątania, ochrony i cateringu.

Christian Lindskov Alsø od dwóch lat zarządza 20 000 pojazdów w 33 krajach. Głównym zadaniem, jakie przed sobą stawia, jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim 510 968 pracownikom ISS. W tym celu jego dział stworzył m.in. kompleksowy dokument dot. kierowców.
Najlepszy menadżer 2015 roku stawia we flocie na innowacyjne, nowoczesne pojazdy. Zwraca przy tym baczną uwagę na TCO.

Innowacje, ekologia i mobilność

Jean Zermati

Nagrody International Fleet Innovation Award, International Fleet Mobility Award oraz International Fleet Green Award powędrowały do jednego zwycięzcy. Wszystkie trzy zdobył Jean Zermati, menadżer, który od 5 lat sprawuje nadzór nad międzynarodową flotą Orange, liczącą ponad 40 000 pojazdów.

Zermati stworzył flotę przyjazną środowisku i użytkownikom, trzymając przy tym w ryzach wydatki. Opracował program carsharingowy, aby nauczyć pracowników nowych nawyków związanych z transportem. Był inicjatorem zakupu aut elektrycznych. Ponadto promuje jazdę ekologiczną.

Bezpieczeństwo

Selçuk Gündoğdu

Selçuk Gündoğdu odebrał statuetkę International Fleet Safety Award 2015. Zwycięzca w kategorii bezpieczeństwa zarządza 4000 pojazdów firmy Vaillant, producenta systemów grzewczych.

Gündoğdu uważa, że bezpieczeństwo poszczególnych kierowców to kwestia dobrej komunikacji. Regularne przesyłanie informacji do pracowników równa się wg niego z lepszym i bezpieczniejszym zachowaniem, a ponadto pozwala stworzyć bardziej przejrzysty system zarządzania. Telematyka i ewaluacja nawyków umożliwa szybsze wykryce niebezpiecznych zachowań, a kursy doszkalające umożliwiają służą ich eleminowaniu.

Źródło: Fleet Europe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *