Inter Fleet nagradza oddających krew

Krew to najcenniejszy dar jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi. Obecnie każdy dawca krwi jest na wagę złota, również ważne jest przekazywanie osacza, które może pomóc w walce z COVID-19. Firma Inter Fleet zachęca wszystkich by odwiedzali Regionalne Centra Krwiodawstwa i w ten sposób pomagali walczyć z pandemią. Każdy, kto przedstawi legitymację Honorowego Dawcy Krwi z informacją, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy oddał krew lub osocze otrzyma 10% rabat na wynajem samochodu na okres do 14 dni.

Oddanie krwi nie boli, a pozwala uratować życie drugiego człowieka – mówi Robert Pisowłocki, pomysłodawca akcji rabatu dla krwiodawców – sam oddaje regularnie krew i zaproponowałem w firmie, w której pracuje akcje rabatową dla krwiodawców.

Każdy Krwiodawca, który przedstawi legitymacje Honorowego Dawcy Krwi z informacją, że w ciągu ostatnich dwóch miesięcy oddał krew lub osocze otrzymuje 10% rabat na wynajem samochodu na okres do 14 dni. Dzięki temu może bezpiecznie i komfortowo udać się na krótki jesienny wypad za miasto.

Staramy się jako firma wspierać różnego rodzaju akcje charytatywne np. Dzień Pluszowego Misia Fundacji Mam Marzenie, dbamy o zdrowie naszych pracowników przekazując materiały z akcji Movember dotyczącej wczesnego wykrywania nowotworów u mężczyzn  – mówi Tomasz Pulter, prezes zarządu Inter Fleet – Cieszę się, że również nasi pracownicy wychodzą z pomysłami, które mogą wesprzeć nasze społeczeństwo w walce z pandemią.

Osocze ozdrowieńców zawiera przeciwciała, które mogą wspomagać leczenie chorych na COVID-19 z ciężkim, zagrażającymi życiu objawami zakażenia. Przeciwciała po przetoczeniu mają za zadanie eliminację wirusa z organizmu pacjenta z aktywnym zakażeniem.

Osocze pobierane jest metodą plazmaferezy, w czasie której pobrana z żyły krew jest rozdzielana na osocze, które jest zatrzymywane oraz pozostałe elementy krwi, które są zwrotnie przetaczane do żyły. Jednorazowo pobierane jest nie więcej niż 650ml osocza. Plazmafereza trwa zazwyczaj 30-40 min.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *