Hitachi Capital Polska kupuje węgierski EuroFleet

Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. zamierza przejąć węgierską firmę EuroFleet i połączyć ją z swoim oddziałem – Hitachi Capital Mobility Hungary. Przedstawiciele obu spółek podpisali już umowę sprzedaży udziałów. Transakcja zostanie sfinalizowana po uzyskaniu niezbędnych zezwoleń regulacyjnych.

Z kompleksową ofertą i zespołem ponad 50 pracowników oraz flotą ponad 3 tys. pojazdów i bazą ok 700 Klientów, Hitachi Capital Mobility Hungary stanie się jednym z czołowych graczy wynajmu długoterminowego na Węgrzech.

Połączenie obu firmy otwiera im dalsze możliwości rozwoju na węgierskim rynku. Dzięki unikalnej ofercie, obejmującej samochody osobowe, pojazdy dostawcze i ciężarowe, a także E-mobilność, dotychczasowi oraz nowi klienci zyskują dostęp do komplementarnej gamy usług i produktów. Konkurencyjnych także w zakresie finansowania.

Dynamiczny rozwój w regionie CEE

Hitachi Capital Mobility Hungary jest oddziałem Hitachi Capital Polska Sp. z o.o. (HCPL), należącej do japońskiej grupy Hitachi Capital Corporation. Polska Spółka działa również w Czechach i na Słowacji. Za zakup oraz połączenie z węgierskią EuroFleet odpowiadają zespoły Hitachi Capital w Warszawie i Budapeszcie, kierowane przez prezesa Zarządu Erica Van Vlieta.

Z przyjemnością informujemy, że podpisaliśmy umowę z akcjonariuszami spółki EuroFleet. Zarządzanie taką transakcją w tak trudnych czasach było dla nas wyzwaniem. Jesteśmy jednak przekonani, że pozyskanie tak dobrze zorganizowanej i profesjonalnej firmy przyspieszy nasze plany ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. Serdecznie witamy naszych nowych kolegów z EuroFleet – mówi Eric van VIiet.

W ramach nabycia w 2020 r aktywów firmy Fraikin w regionie środkowo-wschodniej Europy, Hitachi Capital Polska przejęła również węgierski oddział francuskiej spółki, który specjalizuje się w zarządzaniu flotą pojazdów dostawczych i ciężarowych.

HCPL szukała na Węgrzech partnera, dzięki któremu będzie dalej rozwijać biznes lokalnie i wzmocni swoją pozycję w całym regionie. W wyniku wspólnych negocjacji wybrano EuroFleet.
Firma działa od 2008 r. i obecnie jest jednym z głównych graczy wynajmu długoterminowego i zarządzania flotą samochodową. Na koniec 2020 r. flota zarządzana przez firmę liczyła około 2,2 tys. pojazdów. Prócz samochodów osobowych i lekkich samochodów dostawczych, w ofercie EuroFleet są także usługi wynajmu samochodów kempingowych, pojazdów chłodniczych, samochodów elektrycznych oraz e-pojazdów, jak elektryczne skutery i rowery.

Kompleksowe usługi w jakości premium

Obydwie firmy wyróżnia wysoka jakość usług i dbałość o klienta. Połączone spółki nadal zapewniać będą rozwiązania flotowe, koncentrując się na o bezpieczeństwie, mobilność i satysfakcji ich użytkowników.

EuroFleet Zrt. to stabilna i odnosząca sukcesy firma, z doskonałym profesjonalnym zespołem i dużą bazą pierwszorzędnych Klientów. Naszym atutem jest podejście premium do usług flotowych. Sprzedaż Spółki była częścią strategicznej wizji EuroFleet. A Hitachi Capital Mobility okazała się pierwszą firmą, w której znaleźliśmy podobne zaangażowanie, zorientowanie na klienta i dążenie do stabilnej rentowności – podkreśla Tamás Csőre.

Połączenie nie będzie odczuwalne dla klientów. EuroFleet operuje pod swoją marką Zarówno zespoły sprzedaży i operacji, jak i obsługi klienta w Budapeszcie (HCMH) i Gyor (EuroFleet) zachowują dotychczasową strukturę.

Naszą misją jest działania zorientowane na klienta i zapewnienie mu pełnego spektrum rozwiązań mobilnych oraz kompleksowa obsługa zarządzania flotą najwyższej jakości. W najbliższej przyszłości chcemy być jednym z liderów węgierskiego rynku wśród dostawców rozwiązań mobilnych, w oparciu o wielkość floty i jakość usług – mówi László Kőszegi, dyrektor zarządzający Hitachi Capital Mobility Hungary.

Na czele połączonej organizacji stanie László Kőszegi. Tamás Csőre założyciel, udziałowiec i dyrektor zarządzający EuroFleet będzie nadal pełnił funkcję dyrektora strategicznego i członka zarządu EuroFleet.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.