Ford nawiązuje współpracę z Google

Ford i Google nawiązują pierwsze w swoim rodzaju partnerstwo, zorientowane na tworzenie wyjątkowych usług i możliwości dla właścicieli samochodów Ford i Lincoln oraz przyspieszenie planu transformacji firmy Ford. W efekcie nowego, sześcioletniego partnerstwa – począwszy od 2023 roku – modele tych marek we wszystkich segmentach, będą korzystać z systemu Android z zainstalowanymi aplikacjami i usługami Google.

Ford wybrał również Google Cloud jako swojego preferowanego dostawcę usług chmurowych, aby wykorzystać najwyższej klasy doświadczenie firmy w zakresie danych, sztucznej inteligencji (AI) i uczenia maszynowego (ML).  By napędzać tworzenie kolejnych innowacji, Ford i Google powołają nowy zespół współpracy – Team Upshift. Wykorzystując kompetencje i zasoby obu firm, przyspieszy on transformację w Fordzie, umożliwi stworzenie spersonalizowanych doświadczeń konsumenckich i poszerzy zakres możliwości działania w oparciu o dane. Mogą to być projekty dotyczące nowych aspektów obsługi klienta przy zakupie pojazdu, tworzenia nowych ofert własności pojazdów na podstawie analizowanych danych oraz wiele innych.

W miarę jak Ford kontynuuje najbardziej znaczącą transformację w swojej historii dzięki elektryfikacji, łączności i pojazdom autonomicznym, Google i Ford łączą siły, tworząc innowacyjną potęgę, która jest w stanie dostarczyć najlepsze doświadczenie naszym klientom i jednocześnie zmodernizować działalność firmy” – powiedział Jim Farley, dyrektor generalny koncernu Ford.

Od pierwszej ruchomej linii montażowej po najnowszą technologię wspomagania kierowcy, Ford wyznaczał tempo innowacji w przemyśle motoryzacyjnym przez ponad 120 lat” – powiedział Sundar Pichai, dyrektor generalny Google i Alphabet. – „Jesteśmy dumni, że możemy jako partner wdrożyć najlepsze technologie od Google: sztuczną inteligencję, analizę danych, chmurę i platformy obliczeniowe, aby pomóc Fordowi w transformacji biznesu i budowie takich technologii w motoryzacji, które zapewnią ludziom na drodze łączność i bezpieczeństwo”.

Jako preferowany dostawca usług chmurowych, pod koniec tego roku Google Cloud rozpocznie współpracę z Fordem i pomoże w wykorzystaniu technologii AI, ML oraz analityki danych w celu przyspieszenia cyfrowej transformacji koncernu, modernizacji operacji i wyposażenia technologii wykorzystywanych w tzw. połączonych pojazdach (connected vehicles) w bezpieczne, zaufane i wydajne usług chmurowe Google Cloud. Dzięki temu, Ford będzie mógł dalej ulepszać obsługę klientów dzięki zróżnicowanej technologii i spersonalizowanym usługom, przyspieszyć modernizację produktów, zarządzanie produkcją i łańcuchem dostaw, w tym badać możliwości wykorzystania sztucznej inteligencji do szkolenia pracowników produkcyjnych i zwiększania niezawodności urządzeń w fabrykach. Ford przyspieszy wdrażanie modeli biznesowych opartych na danych, dzięki którym klienci będą otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym, takie jak przypomnienia o przeglądzie czy oferty dotyczące możliwości wymiany modelu samochodu na nowszy.

Od 2023 roku klienci Forda i Lincolna na całym świecie zaczną korzystać z unikalnych doświadczeń cyfrowych zbudowanych na bazie systemu operacyjnego Android oraz z wbudowanych aplikacji i usług Google, które obejmują najlepsze w swojej klasie mapy i technologie głosowe.
Wykorzystanie systemu Android w pojazdach umożliwi również Fordowi i zewnętrznym programistom tworzenie aplikacji, które będą ulepszać i dostosowywać do klienta doświadczenia korzystania z samochodu.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *