Ford Fiesta – najlepszy miejski model według kobiet

Fiesta zwyciężyła w kategorii samochód budżetowy w plebiscycie na „Światowy Kobiecy Samochód 2017 roku” – jedynym na świecie konkursie, w którym swoje typy prezentują tylko kobiety.

Jury „Women’s World Car of the Year” stanowiło 25 dziennikarek motoryzacyjnych z 20 krajów świata. Jurorki jednoznacznie wybrały Forda Fiestę jako zwycięzcę spośród 10 finalistów w tej kategorii, do której początkowo zgłoszono 420 samochodów.

„Gratulujemy Fordowi Fieście zdecydowanej wygranej – to zwycięstwo nigdy podlegało wątpliwościom” – powiedziała Sandy Myhre z zespołu „Women’s Car of the Year”. – „Fiesta była tak konsekwentne nominowana przez naszych sędziów, że osiągnęła wysoką ocenę również w kategorii samochód luksusowy (wersja Vignale – red.), zdobywając więcej głosów niż modele z wyższej półki, w tym Aston Martin DB11 i Range Rover Velar.”

Laureaci „Women’s World Car of the Year” są wybierani na podstawie kryteriów, takich jak bezpieczeństwo, styl, stosunek ceny do jakości, łatwość prowadzenia i przewozu dzieci, łatwość parkowania, wpływ na środowisko i seksapil.

Nowy Ford Fiesta jest dostępny w sprzedaży w całej Europie w różnych wersjach m.in. w stylowej Fiesta Titanium, inspirowanej Fordem Performance sportowej ST-Line i ekskluzywnej Vignale. Samochód wyposażony w nowoczesne jednostki napędowe m.in.: wielokrotnie nagradzany, 1.0-litrowy silnik benzynowy EcoBoost, o mocy 140 KM oraz 1,5-litrowy diesel TDCi o mocy 120 KM.

Źródło: Ford