Flota hybrydowych Corolli dla dystrybutora dachów solarnych

W Łodzi powstała nowa flota hybrydowych samochodów Toyoty. 30 Corolli z napędem Hybrid Synergy Drive 1.8 kupiła polsko-szwedzka firma SunRoof Technologies, oferująca innowacyjne dachy solarne o najniższym śladzie węglowym na rynku fotowoltaiki. Do przyszłego roku SunRoof planuje zwiększyć liczbę hybrydowych modeli do 100 samochodów. Pojazdy dostarcza salon Toyota Warszawa Wola.

Toyota Corolla jest najczęściej wybieranym zelektryfikowanym samochodem w Polsce. Do listy firm, które rozbudowały swoje floty o ten model, dołączyła spółka SunRoof Technologies. Jej założyciele wprowadzili na polski rynek bardzo wydajne, innowacyjne fotowoltaiczne dachówki, dzięki którym dom może stać się niezależny energetycznie i zyskać elegancki design w skandynawskim stylu.

Wybraliśmy hybrydową Corollę ze względu na napęd hybrydowy i renomę marki Toyota. Zarówno Toyota, jak i nasza firma, koncentrują się na tworzeniu produktów wysokiej jakości o wyjątkowych walorach ekologicznych. Planujemy w tym roku kupić łącznie 50 hybryd Toyoty, do których w przyszłym roku prawdopodobnie dołączy 50 kolejnych” – powiedział Jarosław Wyrzykowski, dyrektor sprzedaży firmy SunRoof.

W SunRoof prowadzimy politykę wspierania ekologii i rozwoju czystej energii. Dlatego wybraliśmy Toyotę na naszego partnera, który dostarcza nam flotę niskoemisyjnych aut hybrydowych. Technologia SunRoof łączy piękno architektury z produkcją bezemisyjnej energii elektrycznej. Nasze rozwiązanie jest najbardziej wydajne i ma najniższy ślad węglowy ze wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku” – dodaje Martyn Szczepankowski odpowiedzialny za rozwój firmy SunRoof w Polsce.

Firma SunRoof czerpie innowacyjne rozwiązania wprost z ekologicznej Szwecji, oferując dachówki, które jednocześnie są wydajnymi panelami fotowoltaicznymi. Toyota i SunRoof mają ze sobą wiele wspólnego. Obie firmy stawiają w swoich podstawowych założeniach na czyste środowisko. Samochody Toyoty z napędami hybrydowymi potrafią do 70 procent czasu jazdy po mieście wykonać w trybie czysto elektrycznym. To jest nasz wkład w czyste powietrze w miastach” – tłumaczy Robert Mularczyk, PR Senior Manager Toyota Motor Poland.

Nowa flota firmy SunRoof składa się z 30 Corolli ze 122-konnym napędem hybrydowym opartym na silniku 1,8 l. Dwadzieścia dwie z nich to auta z nadwoziem Sedan i wyposażeniem Comfort. Kolejne osiem ma nadwozie TS Kombi i wyposażenie Comfort, w tym sześć – dodatkowo pakiety Style i Tech.

Innowacyjne, ekologiczne technologie muszą iść w parze z nowoczesnym designem i praktycznością. Na tym przekonaniu opiera się zarówno sukces Toyoty, jak i firmy SunRoof” – podkreślił Mirosław Sochacki, Corporate Sales Manager Toyota Motor Poland. – „Samochody Toyoty są projektowane od razu z myślą o montażu zelektryfikowanych napędów. Właśnie dlatego zastosowanie nowoczesnej technologii sprzyja tworzeniu eleganckich, komfortowych i praktycznych samochodów. Platforma TNGA umożliwia optymalne rozłożenie komponentów napędu hybrydowego, co przekłada się na bardzo korzystny rozkład masy, przestronne wnętrze i bagażnik oraz dużą swobodę projektantów nadwozia. Toyota Corolla jest tego najlepszym przykładem”.

Za współpracę z firmą SunRoof odpowiada salon Toyota Warszawa Wola należący do Toyota Carolina Car Company, która prowadzi cztery punkty Toyoty w Warszawie, Bielsku-Białej i Ostrołęce. Firma specjalizuje się w sprzedaży aut hybrydowych, które stanowią około 80 proc. wszystkich samochodów opuszczających jej salony.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *