Finałowa piątka Car of the Year Polska 2021

Rok 2020 przejdzie do historii jako najbardziej niezwykły z jakim mieliśmy do czynienia. Pandemia odbiła się głębokim echem na gospodarce, w tym na kondycji wielu przedsiębiorstw. Dotkliwie odczuły to również firmy motoryzacyjne, bowiem sprzedaż samochodów drastycznie spadła. Nie zmienia to jednak faktu, że Car of the Year Polska także i w tym roku wybierze „Samochód Roku”.

Lista kandydatów powstaje automatycznie wraz z debiutem poszczególnych modeli na naszym rynku, a do tegorocznej edycji zakwalifikowano 24 modele. Z tej listy dziennikarze motoryzacyjni reprezentujący redakcje prasowe, internetowe, radiowe i telewizyjne wybrali 5 samochodów, z których już 1 grudnia zostanie wyłoniony zdobywca tytułu Car of the Year Polska 2021.

A oto nominowane samochody (w kolejności alfabetycznej):

– Kia Sorento

– Porsche Taycan

– Skoda Octavia

– Toyota Yaris

– Volkswagen ID.3

Końcowe jazdy, głosowanie i uroczyste zakończenie konkursu przewidziane jest pierwszego dnia grudnia 2020 roku i odbędzie się w gościnnych progach Automobilklubie Polski. Warto przypomnieć, że do grona jurorów konkursu Car of the Year Polska należą także redaktorzy magazynu „Menadżer Floty”: Piotr Wielgus i Tomasz Szmandra.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *