Fernando Alonso testował nową Toyotę Hilux

Fernando Alonso przeprowadził testy nowej Toyoty Hilux 2020 jeszcze podczas ubiegłorocznych przygotowań do Rajdu Dakar. Były dwukrotny mistrz świata Formuły 1 poddał Hiluxa ekstremalnym próbom na piachu i szutrze rajdowego odcinka specjalnego.

Podczas ubiegłorocznych treningów w Hiszpanii, przeprowadzonych przed Rajdem Dakar 2020, słynny kierowca Fernando Alonso i doświadczony uczestnik dakarowych zmagań Marc Coma w roli pilota, mieli wyjątkową okazję, by przetestować przedprodukcyjny prototyp nowej Toyoty Hilux 2020. Duet przygotowywał się do startu w najtrudniejszym rajdzie świata za kierownicą rajdowego Hiluxa, zbudowanego przez Toyota Gazoo Racing.

Nowa wersja popularnego pick-upa otrzymała nowy, mocny silnik 2.8 oraz nowe zawieszenie. Hilux został tak zaprojektowany, aby podtrzymać wieloletnią tradycję legendarnej jakości, trwałości i niezawodności. Po jeździe testowej na wymagającej trasie rajdowego odcinka specjalnego, gdzie dominował piach i żwir, Fernando Alonso powiedział: Hilux to ikona off-roadu, a ja zawsze byłem fanem tego samochodu. Kiedy zobaczyłem nowego Hiluxa po raz pierwszy, wyglądał naprawdę spektakularnie. To była duża przyjemność przetestować nowe auto w trudnych warunkach, na trasie rajdowego OS-u, i móc sprawdzić jego możliwości. Nowy silnik 2.8 spisuje się bardzo dobrze, a nowe zawieszenie daje świetne wrażenia z jazdy. Nawet jak wyciśniesz z tego auta wszystko co się da, zawieszenie nadal zapewnia komfort. Uważam, że nowy Hilux będzie nie do pobicia.

Ten szczególny test nowego samochodu został przeprowadzony we współpracy z Toyota Gazoo Racing Dakar Rally Team, zgodnie z dewizą Toyoty, że sporty motorowe powinny służyć tworzeniu coraz lepszych samochodów. Jego wyjątkowość wynika nie tylko z miejsca testów i zaangażowania fabrycznego zespołu rajdowego Toyoty, ale przede wszystkim z udziału w nim dwóch słynnych kierowców. Fernando Alonso to dwukrotny mistrz Formuły 1, mistrz świata w wyścigach długodystansowych oraz zwycięzca dwóch edycji 24-godzinnego wyścigu w Le Mans oraz dobowego maratonu w Daytona. Z kolei Marc Coma jest pięciokrotnym zwycięzcą Rajdu Dakar w kategorii motocykli i sześciokrotnym mistrzem świata rajdów cross-country. Duet ukończył Rajd Dakar 2020 na 13. miejscu. Dla Fernando Alonso był to pierwszy, debiutancki start w tych zawodach.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *