Faurecia inwestuje w Wałbrzychu

Francuski koncern motoryzacyjny Faurecia uruchomi w Wałbrzychu nowe linie produkcyjne wyposażenia samochodowego dla dużych producentów aut klasy premium. Wartość tej inwestycji sięgnie 180 mln zł, a dzięki rozbudowie zakładu zatrudnienie ma wzrosnąć o blisko 1000 osób.

Nowa inwestycja zakłada rozbudowę zakładu struktur metalowych oraz mechanizmów foteli samochodowych w Wałbrzychu. Celem jest zwiększenie mocy produkcyjnych, a co za tym idzie, wdrożenie kolejnych projektów dla producentów samochodów klasy premium.  Do tej pory fabryka zatrudniała 1000 pracowników. Nowa inwestycja podwoi tę liczbę. Wsparcie w zrealizowaniu rozbudowy zakładu zapewniła koncernowi Polska Agencja Inwestycji i Handlu.

Faurecia jest szóstym co do wielkości na świecie i drugim w Europie producentem wyposażenia samochodowego. W Polsce działa od 25 lat. W 1998 roku otwarto pierwszy zakład w Grójcu. Spółki Faurecii w Polsce są częścią francuskiej grupy obecnej w 37 krajach, z ponad 300 zakładami produkcyjnymi oraz 35 ośrodkami badawczo-rozwojowymi na całym świecie. W Polsce w 10 zakładach oraz Centrum Badawczo-Rozwojowym firma zatrudnia ponad 7000 pracowników. Na Dolnym Śląsku pracuje aż sześć fabryk należących do francuskiego koncernu.

Źródło: IBRM Samar

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.