Elektryczne Škody Enyaq iV dla TOPR

Samochody Škody już od 17 lat wspierają zespół Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Obecnie flotę pojazdów TOPR zasiliły nowe egzemplarze elektrycznego SUV-a Enyaq iV. Auta zapewnią ratownikom niezbędne wsparcie w codziennej pracy, a ich elektryczny, cichy napęd idealnie wpisuje się w tatrzańską przyrodę.

To nowy etap we współpracy TOPR i marki Škoda, która stawia na napędy hybrydowe typu plug-in oraz w pełni elektryczne. Model Enyaq iV odznacza się dynamicznym przyspieszeniem, sporym zasięgiem, przestronnym wnętrzem oraz komfortem jazdy nawet w trudniejszych warunkach. Elektryczny napęd to też brak emisji spalin i hałasu, co jest szczególnie cenne dla unikatowej przyrody polskich Tatr. Dodatkowym atutem jest także proces rekuperacji, czyli odzyskiwania energii z hamowania, np.: podczas zjeżdżania ze wzniesień.

Wartością łączącą zarówno Škodę, jak i TOPR jest propagowanie bezpieczeństwa. W tym roku marka poszerza obszar swoich działań i w ramach akcji #ROKBEZPIECZEŃSTWA prowadzi szereg wielokierunkowych projektów i akcji edukacyjnych adresowanych do wszystkich użytkowników dróg, zarówno kierowców, rowerzystów, jak i pieszych. Jednym z działań jest nowy etap we współpracy z TOPR, który obejmuje udostępnienie w pełni elektrycznych pojazdów.

Cieszymy się, że od tylu lat nasze auta stanowią wsparcie dla ratowników TOPR i zdają egzamin nawet w bardzo wymagających warunkach. Z roku na rok zacieśniamy współpracę z Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, ponieważ troska o bezpieczeństwo jest dla nas szczególnie ważna i nabiera nowego wymiaru w 2021 roku, który ogłosiliśmy rokiem bezpieczeństwa. Nasza trwająca kilkanaście lat współpraca jest dowodem na niezawodność, bezkompromisowość i wszechstronność naszych modeli – mówi Arkadiusz Gwizdek, dyrektor marketingu Škoda Polska.

Czeska marka od 2004 roku udostępnia zespołowi ratowników Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego swoje samochody, które świetnie sprawdzają się w codziennej pracy. Wśród przekazanych dotychczas modeli znalazły się m.in. Škody:Yeti, Octavia Combi oraz jej uterenowiona wersja Scout, a także Kodiaq – największy SUV w portfolio marki.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *