Elektryczne Renault Zoe dla straży miejskiej w Gdańsku

Straż miejska w Gdańsku będzie korzystać z dwóch w pełni elektrycznych samochodów Renault Zoe. Przyjazne środowisku radiowozy trafią do strażników miejskich z Sekcji Kontroli Odpadów w Referacie Ekologicznym. Przeciwdziała ona m.in. zaśmiecaniu i spalaniu odpadów w domowych piecach.

Do strażników miejskich z Referatu Ekologicznego trafią samochody Renault Zoe R135. W ich uroczystym przekazaniu wzięli udział m.in. prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz i zastępca prezydenta ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu Piotr Borawski. Auta dostarczył autoryzowany dealer Renault PUH Zdunek.

Renault Zoe będą służyć strażnikom miejskim z Sekcji Kontroli Odpadów, która współtworzy Referat Ekologiczny. Strażnicy z tej sekcji interweniują w takich sytuacjach jak nielegalne spalanie odpadów, podrzucanie śmieci czy zaśmiecanie terenów zielonych.

Naszym celem jest zapewnienie wszystkim dostępu do zrównoważonej mobilności, a samochody elektryczne to jeden z jej kluczowych elementów. Dzięki nowym Renault Zoe strażnicy będą mogli przemieszczać się bez emisji dwutlenku węgla, spalin i hałasu w czasie jazdy – mówi Andrzej Gemra, ekspert ds. Public Affaires & Promocji Elektromobilności w Renault.

Nowe Renault Zoe to w pełni elektryczny samochód o realnym zasięgu do 395 km (zgodnie z procedurą WLTP), zapewniający najnowocześniejsze rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, komfortu, ekologii i najnowszych technologii. Auto oferuje niezwykle płynną jazdę, bez hałasu silnika oraz emisji spalin. Dzięki nowemu akumulatorowi o mocy 52 kWh i dodatkowej opcji szybkiego ładowania prądem stałym 50 kW zasięg 157 km można uzyskać w zaledwie 30 minut.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *