Elektryczne Dacie Spring dla Traficara

Do floty pojazdów firmy carsharingowej Traficar w Warszawie trafia dziś 195 samochodów elektrycznych Dacia Spring w wersji Business, przeznaczonej specjalnie dla klientów biznesowych i operatorów carsharingu.

Dacia Spring jest już trzecim elektrycznym modelem we flocie Traficara, obok Renault Zoe i Renault Kangoo Z.E i początkowo będzie dostępna w stolicy, ale w najbliższych tygodniach w większych miastach Polski także pojawi się kilka sztuk tego pojazdu.

Pojawienie się tego modelu we flocie Traficara jest elementem działań Grupy Renault mających na celu zapewnienie szerokiego dostępu do elektromobilności. W tym zakresie współpracujemy już z Traficarem od dawna – mówi Tomasz Mróz, dyrektor wykonawczy Renault w Polsce.

Elektryczną Dacię Spring będzie mógł wynająć każdy zarejestrowany klient Traficara. Podobnie jak w przypadku Renault Clio i Renault Zoe, jeden kilometr jazdy kosztuje 1,50 zł, a minuta niezmiennie 0,00 zł. Jeżeli użytkownik potrzebuje samochodu na dłużej, może skorzystać ze stawki dobowej 49,00 zł/doba i 0,60 zł km. Cena wynajmu obejmuje pełne ubezpieczenie, darmowy parking w płatnej strefie, paliwo oraz energię elektryczną.

Spring to pierwszy model marki Dacia z napędem w 100 procentach elektrycznym oraz jeden z najtańszych samochodów elektrycznych w Europie. Auto dysponuje czterema miejscami, a jego zasięg wynosi 230 km w cyklu WLTP, zaś wg danych producenta, podczas jazdy po mieście może wzrosnąć do 305 km.

Oczywiście Dacia Spring będzie oferowana również w sprzedaży, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i flotowych. Cena podstawowej wersji to 76 900 zł, a zamówienia można będzie składać od połowy czerwca tego roku. Pierwsze egzemplarze trafią do klientów jesienią.

(TSz) Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *