Drugie spotkanie Nissan LEAF Roadshow za nami

Drugie spotkanie z cyklu Nissan LEAF Roadshow: samochód elektryczny w firmie – krok po kroku, tym razem odbyło się w stolicy. Dzięki uprzejmości Nissan Nivette spotkaliśmy się w salonie marki przy ul. Ostrobramskiej. Zaproszeni goście uczestniczyli w serii prezentacji, które już tradycyjnie miały charakter warsztatów. 

Prezentacja modelu, ustawa o elektromobilności, stacje ładowania i finansowanie aut elektrycznych to tematy, które zdominowały część wykładową. W przerwie uczestnicy mogli wypróbować elektrycznego Nissana podczas jazd testowych. Bliskość Trasy Siekierkowskiej i gocławskie ulice dały możliwość sprawdzenia auta zarówno w warunkach zbliżonych do tras szybkiego ruchu, jak i miejskiego „korka”. Szczególne emocje budziła funkcja ePedal umożliwiająca praktycznie sterowanie przyspieszeniem i hamowanie LEAF’a za pomocą tylko pedału gazu. Rozwiązanie, pomimo pewnych obaw w pierwszych minutach jazdy, wzbudziło duży entuzjazm kierowców. W kuluarach sporo rozmawiano o kosztach eksploatacji samochód elektrycznych i dostępnych przywilejach. Choć brakuje w naszym kraju dopłat bezpośrednich, to oszczędności wynikające z bezpłatnego parkowania w strefach płatnych mogą wynosić aż 600 zł miesięcznie w przypadku Warszawy, co rocznie daje już całkiem pokaźną sumę.

Przedstawiciele Nissana zapowiedzieli, że pod koniec roku znacznie poprawi się dostępność aut. Jak sami przyznali, nie spodziewali się aż takiego zainteresowania zarówno w Polsce, jak  i w krajach całej Europy. W Japonii natomiast zadebiutowała wersja Nismo. Sportowa ewolucja przyspiesza do 100 km/h w około 6 sekund i daje jeszcze więcej przyjemności z cichej i płynnej jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *