Dostawcze Volkswageny dla sieci Żabka

Sieć handlowa Żabka kontynuuje współpracę z marką Volkswagen Samochody Dostawcze. Flotę Żabki zasiliły właśnie cztery elektryczne Volkswageny Transportery ABT, z których korzystać będą serwisanci, na co dzień obsługujący usterki w sklepach. To pierwsze tego typu auta z zabudową serwisową w Europie.

Jak podkreślają przedstawiciele operatora handlowego, większość Żabek zlokalizowana jest w najbardziej atrakcyjnych punktach miast, o bardzo dużym natężeniu ruchu, często w ścisłym centrum. – „Zapewnienie odpowiedniego łańcucha dostaw do takich miejsc wymaga od nas odpowiedniego podejścia do planowania i obsługi sklepów, przy ograniczeniu emisji szkodliwych substancji oraz poziomu hałasu. Dlatego zainwestowaliśmy w cztery elektryczne Volkswageny Transporter ABT. To pierwsze w Europie elektryczne samochody dostawcze z zabudową serwisową” – mówi Adam Manikowski, dyrektor generalny spółki Żabka Polska.

Będą z nich mogli korzystać serwisanci zajmujący się ekspresowymi naprawami i serwisem urządzeń znajdujących się w sklepach w czterech miastach: Poznaniu, Warszawie, Łodzi i Krakowie.  Żabka zapewnia swoim franczyzobiorcom bezpłatny serwis w ramach współpracy franczyzowej. Fachowcy usuwają usterki dotyczące adaptacji, chłodnictwa, gastronomii, jak również problemy z zakresu wizualizacji i wyposażenia.

Sieć Żabka to nasz długoletni, mocny klient flotowy. Pracując wspólnie stawiamy na elektromobilność, rozwiązania przyjazne środowisku i zwracamy się w kierunku ciągłego ulepszania tkanki miejskiej – tworzenia tzw. Smart City oraz dbania o poprawę jakości życia mieszkańców poprzez redukcję hałasu oraz emisji spalin. W ramach współpracy od lat zapewniamy sieci Żabka samochody flotowe, w ubiegłym roku dostarczyliśmy dwa elektryczne Volkswageny e-Crafter, a teraz flotę tej firmy zasiliły cztery elektryczne Transportery. Chcemy jako marka nie tylko dostarczać elektryczne samochody dostawcze, ale także współtworzyć nowoczesną logistykę miejską, promować alternatywne źródła energii, obalać mity i przełamywać bariery” – tłumaczy Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *