Dla kobiet kolor samochodu nie jest ważny

Wbrew obiegowym opiniom, kolor jest nieistotnym kryterium dla kobiet, które poszukują nowego samochodu. Najważniejsze są … pieniądze – tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego przez platformę Carsmile. Panie lubią podróżować wygodnie, bo aż 8 na 10 najbardziej poszukiwanych przez nie aut w 2020 roku to SUVy i crossovery. Najpopularniejszym rozwiązaniem finansowym wśród pań jest wynajem, a najmniej popularnym – leasing.
A póki co – WSZYSTKIM PANIOM, W DNIU ICH ŚWIĘTA, ŻYCZYMY WSPANIAŁYCH SAMOCHODÓW I WSZYSTKIEGO CO NAJLEPSZE!

„Jeśli ktoś jeszcze uważa, że kobieta wybierając samochód patrzy w pierwszej kolejności na kolor, ten powinien natychmiast wyzbyć się tego typu poglądów. To stereotyp. Kobieta skupia się przede wszystkim na pieniądzach” – tak można podsumować wyniki badania przeprowadzonego wśród użytkowników platformy Carsmile. Sondaż wskazuje, że kolor jest dla pań jednym z najbardziej nieistotnych czynników przy wyborze samochodu. Jeśli coś ma dla nich mniejsze znaczenie niż kolor, to tylko nagrody typu auto roku. W sumie preferencje kobiet nie różnią się istotnie od kryteriów, którymi kierują się mężczyźni wybierając auto dla siebie.

Budżet, bezawaryjność i bezpieczeństwo

Co jest dla pań najistotniejsze? – Miesięczny koszt to priorytet. Kobiety patrzą na samochód pragmatycznie. Traktują go jako środek transportu, który umożliwia realizację codziennych aktywności. Auto musi mieścić się w założonym budżecie, również jeśli chodzi o koszt paliwa. Musi być bezawaryjne i bezpieczne. Nie ma znaczenia, jaka to marka czy model – mówi Michał Knitter, wiceprezes Carsmile.

Kobiety chętnie korzystają z wynajmu, a rzadko z leasingu

Badanie, mające formę ankiety internetowej, przeprowadzono wśród użytkowników platformy Carsmile na przełomie czerwca i lipca ub.r. Większość kobiet, które wzięły w nim udział (51%), zadeklarowało, że wykorzystują samochód do celów prywatnych. Najpopularniejszym rozwiązaniem finansowym, z jakiego skorzystały panie wybierając ostatnio samochód był wynajem (42%), a najmniej popularnym – leasing (16%). Odpowiednio 23% i 19% badanych zadeklarowało zakup auta za gotówkę i na kredyt.

Panie kochają crossovery

Z okazji Dnia Kobiet, analitycy Carsmile sprawdzili także, jakich samochodów kobiety najczęściej poszukują. Wytypowali 10 modeli, które były najczęściej oglądane przez użytkowników płci pięknej (liczba odsłon) w 2020 roku. Najważniejszy wniosek z tego zestawienia jest następujący: kobiety kochają SUVy i crossovery. Dlaczego? Bo są wygodne i jednocześnie modne, dają poczucie większego bezpieczeństwa, zwiększają widoczność na drodze. Mają też atrakcyjna cenę. W sumie aż 8 na 10 najbardziej poszukiwanych modeli przez kobiety korzystające z platformy Carsmile to SUVy i crossovery. W zestawieniu pojawił się tylko jeden hatchback i jeden sedan. Panie najczęściej oglądały w 2020 roku Hyundaia Tucsona. Na drugim miejscu znalazła się Toyota C-HR, a na trzecim – Dacia Duster.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *