Camp Menadżera Floty 2017 – I edycja za nami! [RELACJA + FOTOGALERIA]

Być może okolice Dolska k. Poznania były kilka dni temu najzimniejszym miejscem w Polsce pod względem temperatury, ale jeśli chodzi o emocje podczas inauguracyjnej edycji Campu Menadżera Floty, było bardzo gorąco.

Uczestnicy naszego off-roadowego eventu nie mieli, nomen omen, łatwej przeprawy, kiedy 24 maja br. spotkali się na Autodromie 4×4 w miejscowości Włościejewki k. Dolska. „Pubowe” warunki pogodowe sprawiły, że musieli sobie poradzić nie tylko z wymagającymi próbami i ćwiczeniami, ale również z bezlitosną aurą. „Deszcz nie jest oczekiwanym zjawiskiem pogodowym, nawet przez samych wyczynowych kierowców off-roadowych, ale daje duże pole do popisu. Pozwala na wykazanie się umiejętnościami za kierownicą i testuje koncentrację zawodników” – mówi Grzegorz Baran, wielokrotny reprezentant Polski w Rajdzie Dakar.

Uczestnicy naszego eventu podczas jazd testowych najnowszymi modelami crossover i SUV dostępnymi na polskim rynku mogli nie tylko sprawdzić swój kunszt prowadzenia pojazdu w wymagającym terenie, ale również podpatrzyć jak z przełajami, wzniesieniami, „hopami” i wertepami na leśnych duktach wokół autodromu 4X4, rozprawiał się zawodowiec, który w ramach co-drive’u zadbał oto, aby tętno bicia serc wszystkich Gości utrzymywało się na właściwym, czyli wysokim poziomie!

Pod bacznym okiem wykwalifikowanych instruktorów jazdy off-road pierwsi uczestnicy Campu Menadżera Floty zapoznali się ze specyfiką jazdy poszczególnymi modelami crossoverów i SUV-ów poznali ich możliwości terenowe wg notatek i orientacji w terenie, odbyli jazdę w alko-goglach, sprawdzili swoją cierpliwość i reakcję podczas testu Stewarta, wymiany kół na czas czy pokonywania przeszkód mobilnych.

Każda załoga miała do pokonania ok. 40 km w terenach leśnych i po bezdrożach oraz na torze kierując się notatkami nawigacyjnymi. Na trasie różne przeszkody terenowe i zadania do wykonania: odnalezienie punktów kontrolnych, rozwiązywanie zadań umieszczonych na trasie, zdobywanie pieczątek w trudno dostępnych miejscach, konieczność zaliczania punktów kontroli przejazdu (PKP).

Off-roadowy Camp Menadżera Floty to jednak nie tylko zajęcia praktyczne za kierownicą, ale też sprawdzenie zdolności manualnych – jedną z takich prób była chociażby budowa przeprawy, w której uczestnicy otrzymali potrzebne narzędzia oraz materiały, m.in. belki, kłody, pasy liny potrzebne do budowy przeprawy, po której mógłby przejechać samochód terenowy.

Po wyczerpującym dniu zmagań na torze, odpoczynkiem i okazją do podzielenia się wrażeniami była uroczysta kolacja, na której nagrodzone zostały zespoły Partnerów naszego eventu. Na gali poznaliśmy również zwycięzców rywalizacji, na których czekały nagrody.

Drugi dzień Campu Menadżera Floty był już mniej wyczerpujący fizycznie, ale równie interesujący za sprawą szeregu szkoleń i prelekcji z kompetencji miękkich, które poprowadzili nasi eksperci. W gronie specjalistów znaleźli się dr Mirosława Leopold, Mariusz Korpoliński, Maciej Wróbel, Damian Śmigielski i Agnieszka Drzymała-Feć. W programie znalazła się również prezentacja Tomasza Chojeckiego, który przedstawił szerzej naszej publice modele Alfa Romeo Stelvio oraz Jeep Compass (w trakcie Campu odbyły się pierwsze jazdy testowe w Europie) z oferty koncernu Fiat Chrysler Automobiles. Oba samochody oraz inne modele z off-roadowym sznytem udostępnione zostały przez naszych Partnerów: BMW Inchcape Wrocław, FCA Fleet & Business, Jaguar, Land Rover, Mercedes-Benz MB Motors, Nissan, Škoda Auto Polska. W gronie Partnerów pierwszej edycji Campu Menadżera Floty są również: Rawicom, RAYO Off-road Centrum, Rentis, Nokian Tyres oraz Vianor.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *