BMZ Poland otwiera w Gliwicach nową fabrykę

Producent baterii, firma BMZ Poland, uruchomiła oficjalnie nową fabrykę w Gliwicach. Produkcja w będzie obejmować m.in. rozwiązania dedykowane przemysłowi motoryzacyjnemu.

Powierzchnia nowej – wartej ponad 9 mln euro inwestycji – to przeszło 12,3 tys. mkw. Znajdują się w niej zarówno nowoczesne hale produkcyjne, magazyny, jak i laboratoria badawcze oraz powierzchnie biurowe, będące nową siedzibą firmy.

Pracę w fabryce ułatwiają nowoczesne systemy magazynowe BMZ Poland, które składają się z podestu oraz przenośników dedykowanych sprawnej komunikacji z halą produkcyjną. Nad wszystkim czuwa moduł sterujący Galileo opracowany przez Mecalux.

Nowa inwestycja to także nowe miejsca pracy

Spółka BMZ Poland zatrudnia obecnie około 650 osób. Nowa inwestycja ma zwiększyć liczbę miejsc pracy W pierwszym etapie do 700 (będą to zarówno pracownicy fabryki, jak i Działu Badań i Rozwoju).

W gliwickiej fabryce powołany zostanie dodatkowo specjalny zespół zajmujący się tylko rozwiązaniami EV – systemami zasilania autobusów elektrycznych. – „Polska jest jednym z liderów rynku elektromobilności w Europie, a my jesteśmy liderem w dziedzinie baterii do elektrycznego transportu publicznego. BMZ Poland wchodzi w skład konsorcjum „Polski E-BUS”, powstałego z inicjatywy naszego partnera – firmy Ursus Bus – mówi Tomasz Wołk-Jankowski, prezes BMZ Poland.

– „Oprócz rozwiązań dla przemysłu motoryzacyjnego, nasza działalność obejmuje także projekty małoseryjne oraz wysoko zautomatyzowane, jak chociażby magazyny energii. Ważnym aspektem produkcji są także nowoczesne systemy zasilania dla autobusów elektrycznych, baterie do rowerów elektrycznych oraz elektronarzędzi i narzędzi ogrodniczych. Planujemy także zbudować serię kompletnych rozwiązań systemów e-bike`owych, składających się z  aplikacji, baterii oraz motoru. Rozwijać będziemy inteligentne magazyny energii, w tym do autobusów elektrycznych. Nasza produkcja przeznaczona jest dla rynków Europy Środkowo-Wschodniej” – dodał Tomasz Wołk-Jankowski.

Oficjalne otwarcie nowej inwestycji zbiega się z organizowaną po raz drugi w Polsce przez BMZ Poland konferencją Battery Experts Forum, która odbędzie się w Gliwicach w dniach 19-21 września 2017 roku. Magazyn „Menadżer Floty” jest patronem medialnym tego wydarzenia.

Źródło: BMZ Poland
oprac. MF/jab