Baja Poland. Hołowczyc powalczy o zwycięstwo

Podczas konferencji prasowej w warszawskim hotelu Westin przedstawiono najważniejsze informacje przed rajdem Baja Poland, 9.rundą Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych i najważniejszą imprezą tego typu w naszym kraju.

Rajd odbędzie się w dniach 31 sierpnia–3 września w Szczecinie, na poligonie w Drawsku Pomorskim i w okolicach Dobrej. Na nieoficjalnej jeszcze liście zgłoszeń znalazło się aż 135 pojazdów (samochodów, motocykli, quadów i ciężarówek), które poprowadzą zawodnicy ze ścisłej światowej czołówki. Będą wśród nich: wicelider pucharu Kuba Przygoński oraz Krzysztof Hołowczyc.

Były rajdowy mistrz Europy, pięciokrotny zwycięzca tej imprezy i zdobywca trzeciego miejsca w słynnym Rajdzie Dakar zdradził, że wystartuje samochodem MINI przygotowanym przez firmę  X-Raid, a na fotelu pilota zasiądzie Łukasz Kurzeja. – Będę miał do dyspozycji świetny samochód, najnowszą konstrukcję MINI i jestem przekonany, że da mi to szansę na nawiązanie walki o zwycięstwo. Startując raz w roku mam też świadomość, że zawodnicy, którzy jadą pełny sezon są rozjeżdżeni i mają pewną przewagę, ale z kolei gdy ja wsiadam za kierownicę z dużym głodem rywalizacji i dobrą znajomością trasy, również mam pewną przewagę nad nimi – tłumaczył Hołowczyc. Głównym rywalem Polaków będzie doświadczony katarski zawodnik Naser al-Attiyah, który prowadzi w klasyfikacji Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych.

W konferencji udział wzięli także Andrzej Witkowski, prezes Polskiego Związku Motorowego oraz Mariusz Podkalicki, przedstawiciel Fundacji Baja Poland, organizatora 9. rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych, który zdradził kilka szczegółów dotyczących imprezy.

– Baza tegorocznego rajdu zlokalizowana będzie na szczecińskiej wyspie Łasztownia, gdzie powstanie również całe miasteczko rajdowe. Oprócz tego przewidzieliśmy szereg konkursów i innych atrakcji przygotowanych z myślą o kibicach w każdym wieku, czy sektorów, jak na przykład strefa bezpieczeństwa ruchu drogowego. Mogę zapewnić, że będzie się działo! Warto dodać, że córka Mariusza Podkalickiego  Klaudia, znana z łamów „Menadżera Floty” jako felietonistka, po raz kolejny wystartuje w Baja Poland.

Tomasz Szmandra