99 powodów, żeby wynająć… Mercedesa Actrosa

W siedzibie TruckStore w Nadarzynie odbyło się uroczyste przekazanie 15 Actrosów poprzedniej generacji firmie 99TRUCK, specjalizującej się w wynajmie krótko- i średnioterminowym ciągników i naczep. W ten sposób spółka, która ma rozszerzyć działalność największej polskiej wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych 99RENT, rozpoczęła współpracę z marką Mercedes-Benz w zakresie pojazdów ciężarowych.

 – Ogromnie się cieszę, że taki właśnie jest finał naszej wspólnej pracy przez ostatnie kilka miesięcy – mówił, wręczając symboliczny kluczyk, Łukasz Wojnar, zarządzający sprzedażą pojazdów używanych pod nazwą handlową TruckStore w Mercedes-Benz Trucks Polska.  – Dziękujemy za zaufanie i mamy nadzieję, że jest to początek długofalowej współpracy. Bo tego, że Actrosy spełnią oczekiwania klientów 99TRUCK – jestem całkowicie pewien.

W siedzibie TruckStore w Nadarzynie odbyło się uroczyste przekazanie 15 Actrosów poprzedniej generacji firmie 99TRUCK, specjalizującej się w wynajmie krótko- i średnioterminowym ciągników i naczep. W ten sposób spółka, która ma rozszerzyć działalność największej polskiej wypożyczalni samochodów osobowych i dostawczych 99RENT, rozpoczęła współpracę z marką Mercedes-Benz w zakresie pojazdów ciężarowych.

15 ciągników Actros poprzedniej generacji, które firma 99TRUCK kupiła w TruckStore, dopina ostatni guzik nowego przedsięwzięcia, podjętego przez przedsiębiorców zarządzających ogólnopolską wypożyczalnią samochodów osobowych i dostawczych 99RENT, założycieli spółki Industrial Division Arkadiusza Ignasiaka i Piotra Ignasiaka, oraz menadżerów związanych z brokerem ubezpieczeniowym WDB S.A. – To nowa spółka, mająca na celu wykorzystać doświadczenie firmy, która działa w tej branży od wielu lat, czyli 99RENT, Industrial Division, a także nasze jako brokera ubezpieczeniowego – mówi Piotr Kumięga, prezes zarządu 99TRUCK. – 99TRUCK rozwija kolejną po samochodach osobowych linię wynajmu, segment dotychczas pozbawiony tego typu profesjonalnej oferty wysokiej jakości. Ta jakość ma być naszym znakiem rozpoznawczym – i stąd decyzja o współpracy z marką Mercedes-Benz. Wszystko już mamy przygotowane, czekaliśmy tylko na samochody – które już dziś zaczną obsługiwać naszych klientów.

Marka z trójramienną gwiazdą nie pojawiła się przypadkowo – jak podkreśla Milan Osęka, jeden z założycieli 99RENT – flota wypożyczalni od dawna zasilana jest samochodami osobowymi Mercedesa: – Teraz zdecydowaliśmy się rozszerzyć tę współpracę o pojazdy ciężarowe. Oczywiście to zupełnie inny rodzaj pojazdów i potrzeb, co powoduje, że prawdopodobnie operacji będzie mniej, ale za to będą dłuższe. Prezes 99RENT, firmy będącej głównym udziałowcem 99TRUCK, Tomasz Kapelko, odbierając symboliczny klucz do Actrosa, zwrócił uwagę na zasadniczy cel nowej spółki: Chcemy dać przedsiębiorcom transportowym gwarancję płynności operacyjnej, czyli zapewnić im brak przestojów, udostępniając ciągnik, naczepę bądź cały zestaw. W przypadku tego sektora to absolutny priorytet. Obsługiwać będziemy również firmy ubezpieczeniowe, assistance. Zależy nam na tym, żeby klient, którego samochód ulegnie awarii, bądź będzie brał udział w wypadku, mógł mieć zapewniony od ręki pojazd tej samej, a najlepiej wyższej klasy. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni z podjęcia współpracy z Mercedes-Benz Trucks.  

Ta transakcja cieszy nas z dwóch powodów – powiedział Łukasz Wojnar. – Pierwszym, oczywiście, jest sprzedaż pojazdów, bo na tym polega nasza działalność. Ale drugim, równie istotnym, jest to, że zyskujemy w ten sposób wspaniałą okazję dotarcia do klientów użytkujących samochody innych marek. Teraz w razie ich awarii będą mogli się osobiście przekonać o zaletach tak sprawdzonej i znanej z oszczędności paliwa ciężarówki jak Actros poprzedniej generacji. To pojazdy wysokiej jakości, cenione przez kierowców ze względu na komfort, a przez właścicieli firm za ekonomiczność i niezawodność.

Zdaniem Łukasza Wojnara, 99TRUCK wypełni ewidentną lukę na rynku, na którym działa ogromna liczba przewoźników – polskie firmy transportowe obsługują już ponad 30 proc. przewozów w Europie. Nieplanowane przestoje oznaczają dla nich ogromne straty, a dotąd nie było na polskim rynku firmy, która by mogła zapewnić na profesjonalnym poziomie taką gwarancję mobilności – pojedyncze pojazdy zastępcze w serwisach nie zawsze mogą rozwiązać nagły problem. – Przewoźnicy najczęściej radzą sobie we własnym zakresie: czasem korzystają z zapasowego pojazdu we własnej flocie, czasem pożyczają od zaprzyjaźnionych firm – wyjaśnia Piotr Kumięga.

Dlatego postanowiliśmy ucywilizować ten rynek i zapewnić profesjonalnie przygotowaną, na najwyższym poziomie usługę, tym chcemy się wyróżniać. Mamy też duże apetyty, jeśli chodzi o rozwój, bo widzimy zapotrzebowanie w branży. Dziś odbieramy 15 ciągników, ale finansowanie mamy przygotowane na 50. Elementem budowania tej jakości jest przede wszystkim flota pojazdów zastępczych, czas reakcji oraz realizacji przyjętego zlecenia organizacji samochodu zastępczego, dlatego łączymy doświadczenia 99RENT z niezawodnością jaką gwarantuje Mercedes-Benz Trucks – dodaje Tomasz Kapelko.

Firma 99TRUCK nabyła 15 Actrosów w różnych specyfikacjach, by móc sprostać wymogom różnych klientów. Są to ciągniki standardowe (1845 LS i 1848 LS) oraz z niską ramą (1842 LS nRL). Należąca do Daimler AG sieć TruckStore to europejski lider w dziedzinie handlu używanymi samochodami ciężarowymi. Działa łącznie w 24 lokalizacjach w 13 europejskich krajach.

Istotnym elementem działalności jest strona internetowa truckstore.com w 12 językach, na której można przeszukiwać zasoby pojazdów dostępnych w całej Europie. Sieć dysponuje średnio ok. 5 tys. dostępnych samochodów ciężarowych. Na stronie internetowej można się zapoznać ze szczegółowym opisem każdego z nich, obejrzeć zdjęcia oraz uzyskać poradę eksperta i zamówić pojazd. TruckStore handluje samochodami użytkowymi wszystkich marek, we wszystkich przedziałach wiekowych i zapewnia na nie gwarancję adekwatną do realnego stanu zużycia.

Źródło: Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *