20 lat Volkswagen Leasing w Polsce

Volkswagen Leasing GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce świętuje w tym roku okrągłe 20. urodziny. Spółka prowadzi działalność na polskim rynku od 1997 roku. Główne obchody jubileuszu, pod nazwą „Car Leasing Day”, właśnie odbywają się w Mikołajkach.

Wydarzenie obejmuje konferencję oraz spotkanie z najważniejszymi biznesowymi partnerami spółki. Gościem specjalnym spotkania jest profesor Dariusz Rosati, który wygłosił prelekcję pt „Oblicza mobilności w świecie finansów”.

Warto przypomnieć, że dwie pierwsze umowy leasingowe w ramach działalności Volkswagen Leasing w Polsce zostały zawarte pod koniec grudnia 1997 roku. Co ciekawe, pierwszymi sfinansowanymi samochodami były Seat Inca oraz Volkswagen Polo, na łączną kwotę 66 tysięcy złotych. Przez 20 lat pracownicy Volkswagen Leasing podpisali łącznie 2 miliony umów. Obecnie udział spółki w rejestracjach nowych pojazdów osobowych w leasingu i wynajmie długoterminowym wynosi 11,7% (dane CEPiK na koniec sierpnia br). Wśród samochodów osobowych zarejestrowanych na firmy leasingowe ten udział równy jest 16% i daje spółce pozycję lidera na polskim rynku. Klienci Volkswagen Leasing mają aktualnie 51 tys. umów leasingu oraz 15,5 tys. umów flotowych.

Tomasz Szmandra

Źródło: Menadżer Floty

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *