[W MAGAZYNIE] Menadżer Floty: Forum Biznesowe, nr 11/2018

Jesienny numer 11/2018 Menadżera Floty właśnie ujrzał światło dzienne. Raport: Opony i Serwis, Targi w Paryżu – Mondial d’Automobile 2018, wywiady z Michałem Łotoszyńskim – prezesem zarządu 99Rent Sp. z o.o. i Dariuszem Terleckim z TomTom Telematics to jedne z głównych tematów magazynu „Menadżer Floty: Forum Biznesowe”, nr 11/2018.

Raport: Opony i Serwis

W tym wydaniu raport Menadżera Floty dedykowany jest zagadnieniom związanym z serwisem samochodów i jak przystało na porę roku – oponom. W nim przyglądamy się, między innymi, następującym tematom:
– opony zimowe – przegląd najciekawszych propozycji;
– niezależne sieci serwisowe – czy warto?;
– sporom z ubezpieczycielami;
– programom serwisowym;
– czy i jak cyfryzacja wpływa na pracę warsztatów samochodowych;

Wywiady

–  Historia 99Rent jest pełna ciekawych zagadnień, chociażby tych związanych z nazwą naszej firmy. Powstała ona na podstawie naszej początkowej floty aut. Otóż założyciele firmy na początku dysponowali flotą zaledwie 99 samochodów – mówi Michałem Łotoszyńskim – prezes zarządu 99Rent Sp. z o.o.

– Najważniejsze dwa filary telematyki to ograniczenie kosztów i poprawa bezpieczeństwa. W przypadku pierwszej kwestii większość użytkowników zauważa oszczędności związane ze zużyciem paliwa. Istotnym aspektem jest też poprawa efektywności, również rozumiana jako ograniczenie kosztów – mówi Dariusz Terlecki z TomTom Telematics.

Opinie

– Rafał Jemielita (TVN Turbo, Playboy Polska, autostuff.pl) o tym, że motoryzacja usypia … .
– Adam Kornacki (Dziennikarz motoryzacyjny, kierowca wyścigowy i miłośnik mocnej muzyki) o cylindrach trzech, czyli o użyteczności takich konstrukcji, między innymi dla flot.

Za kierownicą

– Pierwsza jazda: Jaguar I-PACE;
– Pierwsza jazda: Nissan Qashqai;
– Test długodystansowy: Skoda Octavia;

Ponadto w magazynie

– (inna) relacja z Mondial d’Automobile 2018;
– Przepis na sukces – szkolenia kierowców z Grupą Cargo;
– Krzysztof Sosnowski z Total Fleet Solutions, o dylematach menadżera floty;
– Jan Wiśniewski z Obserwatorium Paliw Alternatywnych ORPA.pl, o V2G, czyli możliwości oddawania energii z auta elektrycznego do sieci;
– Ponadczasowy styl Jaguara;
BUTIK w którym testujemy zegarki, nawigacje, smartfony i inne  gadżety.

Zachęcamy do lektury i zainstalowania aplikacji Menadżer Floty na swoich smartfonach. Jest ona dostępna zarówno w systemie Android, jak i IOS.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *